מה קורה בהודו?

בונדי

meta description

מזג האוויר ברג'אסטן
temperature icon 35°C
שדה תעופה קרוב

ג'ייפור (ארבע שעות נסיעה)

תחנת רכבת קרובה

בונדי

בונדי היא עיר עתיקה ומיוחדת, בת יותר מ 1000 שנה, הממוקמת בדרום מזרח רג'סטאן על רקע גבעות ירוקות בשלהי המדבר הרג'סטאני. יש בה אגמים, מבצר וארמון מפואר, ובתים צבועים בצבע כחול. כל זה על רקע החולות המדבריים ובשילוב עם אוכלוסיה מקומית ואנשים מקסימים ומירי פנים שנרגשים ושמחים לארח תיירים  בעיר שלהם, ואווירה אותנטית שתגרום לכם להרגיש שחזרתם בזמן וקפצתם לאגדה רג'אסטנית.

כל אלו יוצרים עיר פסטורלית, יפה ומיוחדת שמשום מה לא נכללת ביעדים המתויירים ביותר ברג'אסטן ולא בשביל החומוס, לא תמצאו שם שקשוקות ופלאפל ומוכרים שיקראו לכם "אחי" ברחוב ויפצחו אתכם בשיחה בעברית. 

הגעה לבונדי

לבונדי יש מיקום נוח במיוחד שקרוב להרבה יעדים מרכזיים ברג'אסטן וגם היא יחסית קרובה לדלהי (במונחים של הודו). לכן, קל מאוד להגיע אליה ואפשר לעשות זאת בכל הדרכים הקרקעיות: רכבת (יש בבונדי תחנת רכבת), אוטובוסים ומוניות. בונדי ממוקמת כארבע שעות נסיעה מג'ייפור, מפושקר ומאודאייפור, וכשמונה שעות נסיעה מדלהי, ובין כל היעדים האלה יש רכבות, לוקלים וסליפרים מדי יום.

שדה התעופה הקרוב ביותר הוא בג'ייפור (שהוא גם בין-לאומי) או באודייפור.

עונה מומלצת בבונדי

העונה המומלצת לטיול בבונדי היא בהתאם לעונה לטיול ברג'אסטן, בחודשים אוקטובר – אפריל, כאשר החודש האידיאלים ביותר הם קצוות התקופה, כלומר אוקטובר-נובמבר ומרץ-אפריל, בהם מזג האוויר חמים ויבש. בחודשי החורף שבין לבין נעים במשך היום אך יתכנו ימים אפורים וגשומים, ובקיץ חם מדי כדי להנות מרג'אסטן המדברית.

מה לעשות בבונדי?

♦ מבצר וארמון טארגר: פירוש שמו של המבצר של בונדי הוא מבצר הכוכב. הוא יושב על גבעה ומספק תצפית פנורמית מדהימה על כל העיר שרוב בתיה צבועים בכחול. בתוך המבצר יש ארמון עתיק שהשתמר כיאה לאתר היסטורי מרתק וחשוב, תוכלו להציץ בחדרים ולקבל הצצה לחיי המהרג'ות מהתקופה. בנוסף, יש במתחם גלרית אמנות המציגה ציורים מרשימים מתקופת המהרג'ות. מומלץ להגיע ולסייר במבצר ולתצפת על העיר, במיוחד בשעת שקיעה בה השמיים משנים את צבעיהם והבתים כחולים על רקע המדבר הבוהק. כניסה למבצר עולה 500 רופי, ולגלריה הכניסה היא חינם.

♦ Nawal Sagar: אגם מלאכותי קטן למרגלות המבצר

♦ השוק של בונדי: ברחוב המרכזי יש שוק סואן ומקומי מלא בסחורה מקומית אותנטית ואוכל מהביל. פסיפס של צבעים, ריחות והמולה, שיעורר לכם את כל החושים.

♦"המפלים של בונדי" – מפלי Bhimlat: מפלים מרשימים היורדים ממצוק לנווה מדבר מהמם. הנסיעה לוקחת כשעה מבונדי.

♦אגם Jair Sagar: אגם גדול ומהמם בתוך נוף פסטורלי של גבעות ירוקות הנמצא כעשר דקות נסיעה מהמבצר. מסביב לאגם יש מבנים עתיקים, וביניהם את ה suk mahal שהוא אטרקציה מוכרת בפני עצמו. זהו ארמון קטנטן המשקיף עם מרפסת המשקיפה לאגם ושימש בעבר כבית נופש קיצי. ניתן להכנס אליו ולשבת במרפסת מול האגם. 

♦ 84 Pillared Centopah: מקדש עם בניה מיוחדת ויפה בדרום בונדי המוקדש לאל שיווה, שנבנה על ידי המלך השליט באזור במאה ה 17, לזכר המטפלת המסורה והאוהבת שלו אליה היה קשור מאוד בילדותו. המקדש בנוי משני מפלסים מדורגים ומעוטרים בעיטורים יפיים, כיפות ונתמך על ידי 84 קורות אשר המקומיים טוענים שלא ניתן לספר את כולן בבת אחת.

THE CITY OT STEPWELLS:

סטפוולס עם בארות מרשימים ועתיקים האופיניים לרג'אסטן. מדובר בבורות מים גדולים עם בניה ייחודית וגרמי מדרגות גאומטריים היורדים עד למים.

♦ באר המלכה – Rajini Ki Baori: באר המלכה בבונדי היא באר מיוחדת בעומק של 46 מטרים, יש לה כניסה צרה עם גרם מדרגות אחד, הקירות מעוטרים בקישוטים רג'אסטנים יפיפיים.

♦ Nagar Sagar Kund Stepwell: באר נוספת שהיא בעצם שתי בארות מחוברות שנועדו לשנע מים בתקופות רעב קיצוניות.

 

להזמנות בבונדי

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.

בשביל החומוס

מחוץ לשביל החומוס