מה קורה בהודו?

דרום הודו - מחוץ לשביל החומוס

מה קורה בהודו

הסופר הידוע סלמן רושדי, אמר שאין שקר גדול יותר מלקרוא להודו מדינה אחת. תת היבשת ההודית היא מארג שלם של תרבויות, דתות, שפות ונופים שונים אלו מאלו בדיוק כמו שמדינות אירופה שונות זו מזו. אבל אם נצטרך לחלק את הודו באופן גס לשניים, אין ספק שהצפון והדרום הן שתי חוויות שונות לחלוטין לתיירים. מטיילים שהגיעו מהצפון לדרום נדהמים לגלות איך הגבעות הירוקות והפסגות המושלגות מתחלפות בשדות האורז הירוקים, עצי דקל וחופים. מחופי הים הערבי ועד למפרץ בנגל הנפתח על האוקיינוס ההודי, דרום הודו מציעה שפע חוויות קסומות. ממקדשים וחורבות עתיקות ועד למערכת תעלות, נהרות וחופים יפהפיים, אין סוף למה שמחכה לך לגלות בה. כאן, צוות "מה קורה בהודו" ריכז כמה מהדברים שכדאי לדעת לפני שנוסעים לאזור.

 

איך כדאי להגיע לדרום הודו?

יש המון דרכים להגיע אל דרום הודו. אם תכננת להתמקד באזור הזה, מומלץ לבחור נחיתה במומבאי ולא בדלהי, שתציע יותר תחבורה נגישה למגוון יעדים באזור הזה. עם זאת, תשתית התחבורה מפותחת מאוד וניתן להגיע ממגוון אזורים נוספים לרוב היעדים הפופולריים.

 

טיסות לדרום הודו

יש ארבעה שדות תעופה בינלאומיים בדרום הודו: קוצ'ין, צ'נאי, טאמיל נאדו ובנגלור. ברוב הערים הגדולות בדרום יש גם שדות תעופה פנימיים.  

 

הגעה ברכבת

תחנות רכבת זמינות ברוב מרכזי התיירות הגדולים כמו האמפי, מייסור, בנגלור, מדוראי, קוצ'ין, אלפי ועוד הרבה ערים וכפרים נוספים. 

 

שיט

לחובבי החוויות הרומנטיות, לגואה, קרלה ומערב בנגל אפשר להגיע גם בסירות ורפסודות. שיט בבקווטרס של קרלה, מערכת תעלות המים המתפרשות על פני מאות קילומטרים, היא חוויה בלתי נשכחת. 

 

מתי להגיע לדרום הודו?

דרום הודו נחשב לחצי אי ולכן רוב מדינות האזור נוטות לאקלים חופי עם קיץ חם ולח וחורף נעים. ברוב המדינות תקופת המונסון כבדה מאוד. חודשי החורף ותחילת הקיץ (אוקטובר-אפריל) הם הזמן הטוב ביותר לבקר בדרום הודו.

 

מדינות דרום הודו

אזור דרום הודו מורכב משלוש מדינות עיקריות:

 

קרנטקה

מדינת קרנטקה היא ביתם של כמה אתרים עתיקים וקדושים יוצאי דופן בהודו כמו עיר העתיקות הקסומה האמפי, מייסור ואנג'ונה המציעה כמה חופים שכדאי לבדוק מקרוב. 

 

קרלה

מהחופים הטרופיים של קוצ'ין עם רשתות הדיג המסורתיות או שיט על הבקווטרס ועד לעיסויים רפואיים בבירת האיורוודה של הודו, יש המון מה לעשות במדינה המיוחדת הזו.

 

טאמיל נאדו

מסיורים בשדות התה ועד לבילויים בערי החוף השוקקות שלה, מדובר במדינה מיוחדת שמציעה הצצה אל תרבות יוצאת דופן.

 

האוכל הדרום הודי

המטבח הדרומי שונה באופן מהותי מהצפוני בלא מעט אופנים. אחד המאפיינים שנראה כאן, הוא הרבה יותר שימוש בזרעי תבלין שלמים לעומת המטבח הצפוני שמשתמש במסאלות ואבקות. בנוסף, המטבח עושה שימוש עשיר בקוקוס, תמרהינדי, בצלצלי שאלוט ועלי קארי, שפחות נפוצים באזור הצפון. ארוחות הבוקר הדרום הודיות הן ללא ספק התענוג הגדול ביותר. מנה של אידלי – כופתאות אורז מאודות מוגשות עם סמבר וצ'אטני קוקוס, או מסאלה דוסה – הפנקייק הכי טעים בעולם הממולא בקארי של ירקות, יפתחו לך את הבוקר עם טעמים משגעים. 

מאפיין נוסף של המטבח הדרום הודי הייחודי לאזור הוא השימוש הרב במאכלי ים. רצועת החוף הגדולה הפכה את הדגים ופירות הים למרכיב מרכזי במטבח המקומי. 

גם אם כבר יצא לך לחוות את הודו בעבר, הדרום מציע חוויה שונה לחלוטין שתחשוף אותך לעוד פנים של המדינה הקסומה הזו. צוות "מה קורה בהודו" ישמח לעזור לך לתכנן את המסע הבא שלך ולמצוא את המלונות, המסעדות והאטרקציות המומלצים ביותר באזור.