מה קורה בהודו?

הודו מחוץ לשביל החומוס

מה קורה בהודו?

כל מה שקורה בהודו

לא משנה מאיזו סיבה בחרנו לצאת לנסיעה הזאת, בין אם החלטנו לצאת למסע רוחני פנימי, לבילוי עם כל החברים, לשחרר קצת קיטור אחרי הצבא או  סתם לראות נופים יפים ולגלות תרבות זרה – הודו מציעה הכול מהכול. האמת היא פשוטה – אנחנו יכולים לטייל בהודו כל החיים שלנו בלי לחזור הביתה, ועדיין לא נראה את כל מה שיש לה להציע. גם הודים מקומיים בעלי אמצעים לא יזכו להכיר את כל התרבויות והנופים שיש לה להציע. זו הסיבה שעם השנים, מטיילים ישראליים התחילו ליצור מסלול קבוע שנוצר מהמלצות מפה לאוזן. אם לא נפתח את הראש ונגיע מוכנים להתנסויות, כנראה שגם אנחנו ניגרר אל שביל החומוס. אבל אם החלטת לצאת למסע הזה כדי לחוות את הודו האחרת, אנחנו כאן כדי לעזור לך לתכנן מסע שהוא באמת רק שלך.

 

למה בעצם לצאת משביל החומוס?

לפני שנתחיל לספר על נקודות שוות שכדאי לקחת בחשבון, שווה שנתעכב רגע על השאלה הזאת. התשובה הקצרה שנוכל לתת היא שממש לא חייבים לצאת ואנחנו לא מאמינים שמי שנשאר על שביל החומוס מפסיד את כל הודו. יש הרבה נקודות מהממות בהודו שישראלים עוברים בהן – מוורנאסי ועד רישיקש. ובכל זאת, יש כמה דברים שנוכל להרוויח אם נצא לרגע מהמסלול הזה:

  • לפתוח את הראש – לפעמים, שווה לצאת להרפתקה זרה באמת, בלי כל החבורה שיצרנו בדרך. זו הזדמנות להכיר תיירים ממדינות נוספות ולשקוע אל עומק ההווי ההודי בלי התיווך של השפה והחבורה הישראלית.
  • יותר לטייל, פחות להיתקע – הרבה ישראלים נתקעים תקופות ארוכות בנקודות שונות על שביל החומוס. שמענו לא מעט סיפורים גם על ישראלים שכמעט ולא יצאו מקאסול והסביבה. הגיוון הזה יכול להעשיר מאוד את הטיול שלך ולעודד אותך לצאת ולחוות.
  • לראות דברים שאף אחד עוד לא ראה – אם הנדודים תמיד זרמו לך בדם, אין דרך טובה יותר להגשים את עצמך מלצאת ולראות דברים שרוב הישראלים לא יראו בהודו. 

שלוש סטיות קטנות משביל החומוס ששווה לעשות

גם אם לא בא לך לצאת לגמרי מהשביל, יש כמה קפיצות קטנות שיכולות לגמרי להכניס לך קצת ערך מוסף למסע הסטנדרטי להודו.

 

טראק למקורות הגנגס (אוטרקהנד)

תקעת עם כל החבר'ה באותו גסטהאוס בראם ג'ולה ברישיקש? אם בא לך לנקות קצת את הראש ועל הדרך לראות נופים מהממים וחתיכת היסטוריה הודית, שווה לצאת לטיול אל גנגוטרי וימונטרי. במוקדים האלו, נוכל להגיע עד למקורות הגנגס, הנהר הקדוש של הודו, שהמקומיים מאמינים שהוא שיערו של שיווה בכבודו בעצמו. במקום, נוכל לשכשך במי הקרחונים הנקיים ולבקר במקדשי שיווה הגדולים והמרשימים באזור.

 

קאג'ורהו (מאדיה פראדש)

העיר העתיקה והקדושה נמצאת במרחק כמה שעות נסיעה בלבד מוורנאסי וידועה במקדשים המפוארים שלה המעוטרים באלפי פסלים של רוב פנתיאון האלים ההינדי. באתר כולו, היו במהלך המאה ה-12 מעל ל-80 מקדשים. כיום, שרדו רק 25. האמנות במקדש מתארת שלל סצנות מסיפור האלים ההודי. אחד המתחמים מציג מאות פסלים המקדשים את המיניות ובו אמנות יוצאת דופן ופאר אדריכלי שהפך את המתחם כולו לאחד מאתרי המורשת העולמית המדהימים ביותר של אונסק"ו בהודו.

 

עמק הפרחים (אוטרקהנד)

בדרך לקסר דווי, עוצרים בעמק הפרחים. בטרק הזה תיפרש מולך שמורה יפהפייה של מרחבים ירוקים ומרבדי פרחים. בלב השמורה, נמצא המקדש הסיקי הגדול בהודו. 

לעוד מגוון יעדים שווים מחוץ לשביל החומוס והמלצות חמות לטיול בהודו שמחוץ לנקודות התיירות, צוות "מה קורה בהודו" מזמין אותך ליצור קשר.

"ידע זה כח, באמצעות הידע שאנו משתפים באתר הזה,

תהפכו את הטיול שלכם לקל ופשוט"