מה קורה בהודו?

הימאצ'ל פראדש

meta description

מזג האוויר בהימאצ'ל פראדש
temperature icon 18°C
שדה תעופה קרוב

גאגל (Gaggal)

תחנת רכבת קרובה

שימלה

יעדים נבחרים

ארץ הרי השלג - מדינת ההימלאיה בצפון הודו

הימאצ'ל פרדש היא מדינה בצפון הודו. הפירוש המילולי של השם הוא ארץ הרי השלג. מדובר במדינה הררית יפיפיה וירוקה, הנמצאת ברכס הרי ההימלאיה, לכן ניתן למצוא בהימאצ'ל פרדש עמקים רחבים עם נחלים עצומים בין גבעות והרים ירוקים, פסגות מושלגות, יערות קסומים, מרבדי דשא ומרעה המלאים חיות בר, מדברים פראיים ועוד. הנופים במדינה משתנים ועוצרים נשימה. בעקבות הנופים המרהיבים, התרבות המיוחדת והמגוונת והמקומיים מסבירי הפנים, הימאצ'ל פרדש היא בין המקומות האהובים על תיירים מהעולם ועל ישראלים בפרט, והיא כוללת מוקדי תיירות רבים (בשביל החומוס ומחוצה לו).
עיר בירה: שימלה
שפה:  הינדי ופאהארי
גובה: הגובה בין היעדים הפופולריים בהימאצ'ל פרדש נע בין 1400-2300 מ' מעל פני הים.
מדינות גובלות: הריאנה מדרום, אוטר פרדש בדרום מזרח, אוטראקהאנד במזרח, פנג'אב במערב, ג'אמו קשמיר, לדאק וטיבט בצפון וצפון מזרח.
מתי להגיע? העונה המומלצת לטייל בהימאצ'ל פרדש היא מאזור מרץ-אפריל עד אזור אוקטובר-נובמבר (מדובר באזור הררי וגבוה ולכן בשאר החודשים כמובן שניתן להגיע אך קר ומעונן לרוב). חשוב לציין שעונת המונסונים היא מיוני עד ספטמבר בערך. הגשמים יכולים להפתיע ולשבש תכניות, אך בין לבין שמשי ונעים והראות מצויינת. ניתן לצפות בפסגות מושלגות, הרים ירוקים, נחלים שוצפים ומפלים מרהיבים, ולהנות מצ'אי חם במרפסות ובמסעדות החמימות.
שימלה היא עיר יחסית מערבית, מלאה בחנויות ובקניונים, רחובות מסודרים (יחסית להודו) ומסעדות טובות. שימלה מעט יותר יקרה ביחס למקומות אחרים בהודו (מתבטא במסעדות, במקומות לינה וכו').
המוקדים התיירותיים העיקריים בהימאצ'ל פרדש הם: אזור דרמסאלה, דרמקוט, באגסו ומקלוד גאנג' בו מתגורר הדלאי לאמה, אזור מנאלי והכפרים מסביב, עמק פרוואטי (קאסול והכפרים), העמקים קינור וספיטי ושימלה.

לאן להמשיך מכאן?

לפניך מפה של האזור, אפשר לעבור בין מקומות בלחיצה פשוטה על הסמן במפה.
נעץ – היכן אתה נמצא כרגע.
ירוק – אם תרצה להמשיך למקומות בשביל החומוס.
כתום – אם תרצה להמשיך למקומות מחוץ לשביל.

הימאצ'ל פרדש היא מהמדינות האהובות ביותר בהודו על תיירים מהעולם ועל ישראלים בפרט, עם נופים עוצרי נשימה, כפרים קסומים ואנשים מיוחדים.

עמק קינור הוא עמק ירוק ויפיפה בצפון הודו. העמק ידוע בנופים המדהימים שבו ובכפרים הנעימים ומושך אליו תיירים רבים.

עמק ספיטי הוא עמק יפיפה בצפון הודו – מדבר פראי בגובה רב עם אוכלוסיה טיבטית דלה ובו נופים מדהימים ועוצרי נשימה. העמק מושך אליו מטיילים רבים.

שימלה, עיירה פסטורלית בין הרי ההימלאיה ההודים, ששימשה בעבר כעיירת נופש לקצינים בריטיים. כיום שימלה היא עיר מודרנית ועצירה נעימה בצפון הודו.

קאסול היא עיירה קטנה השוכנת על גדות נהר פרוואטי שבעמק פרוואטי בצפון הודו. מקאסול יוצאים לסיבוב בין הכפרים שבעמק.

מנאלי היא עיר קטנה ואהובה על מטיילים בצפון הודו. בנוסף, היא מהווה נקודת יציאה לטיולים ויעדים רבים באזור. כאן תמצאו כל מה שצריך לדעת על מנאלי.

דרמסאלה, אחד מהיעדים המרכזיים בשביל החומוס, מוכר גם כ"מתנס" של הודו בשל מבחר הסדנאות והחוגים שבה. דרמסלה, יעד מושלם בהרים עם אווירה ממכרת.