מה קורה בהודו?

הימצ'אל פראדש

כמו שנאמר, הודו מחולקת למדינות רבות. הימצ'ל פרדש היא מדינה בצפון הודו הכוללת מוקדי תיירות רבים (בשביל החומוס ומחוצה לו). מדובר במדינה הררית יפיפה וירוקה, הנמצאת ברכס הרי ההימלאיה. לכן ניתן לראות בהימצ'ל פרדש גבעות ירוקות, נחלים עצומים, הרים מושלגים, מרבדי דשא ומרעה גדולים ועוד. הנופים במדינה משתנים ועוצרים נשימה.
העונה המומלצת לטייל בהימצ'ל פרדש היא מאזור מרץ-אפריל עד אזור אוקטובר-נובמבר (מדובר באזור הררי וגבוה ולכן בשאר החודשים כמובן שניתן להגיע אך קר ומעונן לרוב).
חשוב לציין שעונת המונסונים היא מיוני עד ספטמבר בערך. יכולים להפתיע ולשבש תכניות, אך בין לבין שמשי ונעים והראות מצויינת. ניתן לצפות בפסגות מושלגות רחוקות, הרים ירוקים ונחלים שוצפים לאחר הגשמים, ולהנות מצ'אי חם במרפסות.
עיר הבירה של הימצ'ל פרדש היא שימלה.
שימלה היא עיר יחסית מערבית, מלאה בחנויות ובקניונים, רחובות מסודרים (יחסית להודו) ומסעדות טובות. שימלה מעט יותר יקרה ביחס למקומות אחרים בהודו (מתבטא במסעדות, במוקומות לינה וכו').
עוד מוקד משמעותי בהימצ'ל פרדש הוא מקלוד גנאג' – כפר טיבטי באזור דראמסללה (אזור של כמה כפרים מקסימים ליד העיר דראמסללה עצמה) בו מתגורר הדלאי למה.
המוקדים התיירותיים העיקריים בהימצ'ל פראדש הם: אזור דראמסללה, מנאלי והכפרים מסביב, עמק פרוואטי (קאסול והכפרים), העמקים ספיטי וקינור, שימלה, ביר. 

 

יעדי טיולים הימצ'ל בשביל החומוס:

עמק פרווטי  |  מנאלי | דרמסלה 

 

יעדי טיולים בהמצ'ל מחוץ לשביל החומוס:

למחוץ לשביל ליד דרמסלה:

סאלי 

קריירי 

מחוץ לשביל באיזור פרווטי מנאלי \ קאסול:

מנדיי

GB 

מחוץ לשביל החומוס, תחוו את הודו האמיתית, תחשפו למאכלים מסורתיים וצורת חיים הודית קלאסית, בשונה משביל החומוס שמלא בתיירות בעיקר ישראלית ומציע לכם מגוון רחב של תפריטים בנלאומיים בכל מסעדה המון אוכל ישראלי, זה כיף ומגניב אבל יש כאלו שרוצים לחוות את הודו, את צורת החיים, האוכל המסורתי ועוד, בכל יעד שנמצא בשביל החומוס יש לפחות 2 יעדים במרחק כמה שעות נסיעות מיעד מוכר שהוא חלק מהשביל, כאן יתאפשר לכם ליהנות משני העולמות, מעט לטעות מהאיזורים שהושפעו מתיירים ואף להגיע ליעדיןם שאין כלל תיירות לחוות את הודו הקלאסית.

כתבות נוספות

כללי

חבילות אירוח בהודו

אנו נקח אתכם למקומות מיוחדים מחוץ לשביל המטיילים, להכיר תרבויות שונות סגנון חיים אחר, לטעום מאכלים מסורתיים ולהנות מהודו האותנטית טיול מאורגן מכל יעד מוכר

קרא עוד »
כללי

מילון מונחים למטייל בהודו

מילון מונחים למטייל בהודו, למטיילים בהודו זמן רב, יש שפה משלהם, לפעמים היא לא ברורה כשמוסיפים כל מיני מילים, רק למי שמטייל בהודו, ריכזנו עבורכם

קרא עוד »