מה קורה בהודו?

ואטה קאנאל

meta description

מזג האוויר בואטה קנאל
temperature icon 14°C
שדה תעופה קרוב

מדוראי

תחנת רכבת קרובה

פלאני

הכפר הקסום באמצע ההרים, "ההימלאיה של הדרום" כך הוא מכונה לרוב, הוא בהחלט פנינה מיוחדת במינה שגורמת למטיילים רבים להתמכר לשלווה שבו ו"להתקע" בו ימים רבים. 

ואטהקנאל, או ואטה, הינה כפר קטן המשקיף על נוף ירוק, רחב ומדהים מכל פינה ומספק שקיעות מרהיבות וזריחות ששווה לקום בשבילן השכם בבוקר. הוא הפך להיות יעד מרכזי בשביל החומוס מעין קיבוץ ישראלי בדרום הודו מפני שרוב הישראלים מגיעים אליו בחבורות ומשכירים דירות עם מספר חדרים, מטבח, וגינות רחבות המשקיפות על הנוף. 

לא צריך לעשות יותר מדי בשביל להנות מהמקום המדהים הזה, להסתלבט עם חברים טובים מול הנוף המדהים, לצאת לראות את השקיעה (והזריחה), לבשל תבשילים טעימים, לג'מג'ם מול האח בלילות או לתרגל יוגה או מדיטציה.

יש גם מספר טיולים מוכרים בואטה- טיול למפלים של ואטה, לצוקים השונים או לתצפית ה dolphin's nose הנמצאת כעשרים דקות הליכה מהכפר. 

הגעה לואטקנאל

בשביל להגיע לואטה צריך להגיע קודם לקודאיקנאל ומשם לקחת טוקטוק (רבע שעה נסיעה), או ללכת ברגל כשעה. 

– טיסה פנימית: שדה התעופה הקרוב ביותר לואטהקנאל וקודאיקנאל נמצא במדוראי (נסיעה של כארבע שעות שניתן לעשות במונית או בלוקאל). מגיעות אליו טיסות ממומבאי, בנגלור, וצ'נאי. 

אוטובוסים: הדרך הנוחה ביותר היא להגיע מבנגלור או צ'נאי משם יש אוטובוסי לילה. חוץ מזה יש לוקלים למדוראי (4-5 שעות נסיעה), קואמבטור (עיר גדולה בטמיל נאדו הנמצאת כ5 שעות נסיעה). משם יהיו יותר סליפרים ואטובוסים לשאר היעדים.

עונה מומלצת בואטקנאל

לעומת שאר יעדי דרום הודו, העונה האידיאלית ביותר לביקור בקודאיקנאל הגבוהה וההררית היא באביב כאשר מתחמם אחרי החורף ולפני עונת המונסון, כלומר, בחודשים אפריל-יוני. אך למרות זאת, מטיילים רבים מגיעים לשם בחודשי החורף במסגרת הטיול ביעדי דרום הודו, אל תחששו, בחודשים האלו שמשי, הראות מצויינת, הנוף מדהים והשקיעות והזריחות מרהיבות, אך רק כדאי לקחת בחשבון שבשל גובהה של קודאיקנאל לעומת שאר היעדים בדרום הודו יתכן ויהיה קר בלילות! בדיוק בשביל זה הדירות מאובזרות באח המחמם את כל הבית.

כדאי לדעת

– למרות היותו של ואטה כפר קטן ומנותק, יש בו בית חב"ד הפועל כבר שנים, מארח ישראלים באהבה ועוזר במה שצריך.

– אמנם אין סוכן נסיעות בואטה אבל אין צורך לרדת לקודאיקנאל בשביל לסגור נסיעות, לכו לקפה של אלטאף והוא ישמח לעזור לכם ברכישת כרטיסים לאן שתצטרכו.

– מרפאות וכספומטים יש רק בקודאי אז כדאי לקחת את זה בחשבון (בתוך ואטה תוכלו להחליף כסף בעמלות גבוהות).

– כאמור, ישראלים מגיעים לואטה, חיים בבתים ומנהלים משק בית, יורדים לעשות קניות פעם בכמה ימים בקודאיקנאל.

לינה בואטקאנל

RUBAN COTTAGE+919786788485
Misbha Home Stay+919842647663

להזמנות בקודייקאנל

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.

לאן להמשיך מכאן?

בשביל החומוס

מחוץ לשביל החומוס