מה קורה בהודו?

ושישט

meta description

מזג האוויר בואשישט​
temperature icon 13°C
שדה תעופה קרוב

קולו

תחנת רכבת קרובה

- אין -

ואשישט – כפר קטן ופסטורלי הנמצא על צלע הר בדיוק ממול לאולד מנאלי וניתן לראות אותם אחד מהשני. ביניהם עובר נהר גדול. בזכות השקט והיופי שבו, המסלולים והטבע שמסביב, והגסטהאוסים והמסעדות עם המרפסות בדיוק ממול לעמק הרחב, מטיילים רבים בוחרים להגיע לושישט למספר ימים. 

ושישט הוא כפר קטן עם רחוב אחד מרכזי בו עוברים כלי רכב, ויש בו חנויות ומסעדות רבות. בקצהו נמצא מקדש ושישט ומרחצאות חמים. מהרחוב המרכזי בושישט ניתן להמשיך ולהגיע לאזור העתיק של הכפר, שם הרכבים היחידים עליהם תראו בני אדם מתניידים הם פרות או סוסים. אפשר לחוות את החיים של המקומיים בבתי העץ או האבן הצנועים. יש שבילי הליכה שמובילים לכמה מפלים ובריכות צלולות. 

גובה: 2050 מ' מעל פני הים

איך להגיע: ושישט נמצא ממש קרוב למנאלי וההגעה היא משם והיא פשוטה ביותר. ניתן ללכת את הדרך ביניהם, הליכה יפה וקלילה שתיקח שעתיים בערך בקצב נוח, או בנסיעה קצרה של רבע שעה בטוקטוק שתעלה 300 רופי. מוזמנים להכנס לקרוא על מנאלי ועל דרכי ההגעה אליה ממקומות שונים בהודו.

עונה מומלצת בושישט: העונה בושישט היא בהתאם לעונה במנאלי, כלומר בחודשים אפריל – אוקטובר, כאשר ביוני-ספטמבר זוהי עונת המונסונים שיכולים לבאס ולשבש תכניות, אך בין לבין שמשי ונעים ביותר. בשאר השנה קר מאוד באזור והאתר מתכסה בשלג, דרכים נחסמות ועסקים נסגרים.

מה לעשות בושישט:
– סנפלינג מפלים – באחד המפלים מעל ושישט מציעות חברות הודיות אטרקציה אתגרית של סנפלינג מפלים האורך כחצי יום. ניתן לקבוע בקלות דרך סוכנויות הטיולים הפזורות במנאלי. מתאים לכל המשפחה.

– מפלים – המפלים בהם עושים את הסנפלינג מהווים אטרקציה מומלצת בלי שום קשר וכדאי מאוד לצעוד לשם, המים צלולים וצוננים והנוף מדהים. חוץ מזה יש עוד מפל מוכר עם בריכה נחמדה לרחצה. שאלו את אנשי הכפר על הכוונה למפלים. 

– מעיינות חמים – במרכז הכפר יש מקדש קטן ובו יש מרחצאות חמים, מאוד. יש הפרדה בין בנים ובנות שם. זהו בילוי נחמד ביותר בימים הגשומים. הכניסה היא בחינם, לרוב יהיה עמוס מאוד.

לא צריך להתאמץ מדי לחפש מה לעשות בואשישט, אפשר פשוט לקחת כמה ימים להרגע ולנוח מול הנוף הירוק והמדהים. 

להזמנות בושישט

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.

בשביל החומוס

מחוץ לשביל החומוס