מה קורה בהודו?

טאוואנג

meta description

מזג האוויר בדרמסאלה
temperature icon 22°C
שדה תעופה קרוב

-

תחנת רכבת קרובה

-

טאוואנג הינה עיירה קטנה בתוך ארונצ'אל פראדש

שם: טאוואנג
איזור: צפון מזרח הודו,טוואנג היא עיירה בתוך מדינת אורנצ'ל פרדש, המדינה הצפונית ביותר מבין 7 המדינות הקטנות (שבע האחיות) של צפון מזרח הודו. חולקת גבולות במזרח עם מיאנמר ובמערב עם בהוטן. מצפון גובלת בסין.
עיר בירה באיזור: איטנגאר
כמות תושבים: 11,202 (2011)
שפה: אחד האזורים המגוונים ביותר באסיה, כעשרות שפות אך שפה רשמית- אנגלית, אדי, נישי ומונפה.
דת: כ30% נצרות, 30% הינדואיזם, כמות קטנה של- בודהיזם, אסלאם, סיקיזם וגייניזם.
עונה: ספטמבר- אוקטובר ובנוסף דצמבר – ינואר
מונסונים:
פרמיט: בכדי לטייל במדינת ארונצ'אל פראדש שבהודו חובה להוציא קודם לכך פרימט (אשרת כניסה), הפרמיט מוצא רק ל-2 אנשים ומעלה. ליחיד יעלה כפול.
איך להגיע ומאיפה: הקשר היחיד של כל "שבע האחיות" עם שאר הודו הוא דרך "צוואר התרנגולות", גשר יבשתי צר שרוחבו עד 33 ק"מ המחבר את אסאם עם מערב בנגל.
הדרך לטוואנג שבמדינת אורנצ'ל פראדש לא פשוטה. הדרך נחשבת למסוכנת ונעשת על ידי ג'יפ שירות. זמן הנסיעה המשוער מאסאם הוא כ-15 שעות.
סוגי תיירות: תאכלו למצוא בטוואנג שבאורנצ'ל פרדש תיירים מכל הסוגים אך מכייון שצריך אישור מיוחד להכנס לאורנצ'ל האיזור פחות מתוייר.

יעדים לטיול בטוואנג

  • מנזר טוואנג – המנזר הבודהיסטי הגדול ביותר בהודו ויש האומרים שבכל העולם. ממוקם קרוב ללהסה שהיא בירת טיבט.
  • מקדש הנשים -אני גומפה – המקדש ממוקם בצידו השני של ההר, כשבצד האחר מנזר טוואנג. הדרך למקדש יפיפה והנשים המאכלסות את המקדש נחמדות מאוד. כך אומרים.
  • פסל הבודהה – War Memorial – הפסל ממוקם באתר שבו מוקרן כל יום סיפור הקרב משנת 1962 בין הודו לסין מהתקופה בה פלשה סין לאורנצ'אל פראדש.. ההקרנה בשעה 18:30.
  • אגדם פי טי צ'ו – ממוקם כ-17 ק"מ מטוואנג. אגם קסום המוקף כולו בשלג ובנופיה של הימאליה. בעיר ניתן למצוא חנות מזכרות ממשלתית (אימפריום) ובה יש מלאכות יד מקומיות מעניינות.
  • צ'ימיטאנג (זמיטאנג) – כ-4 שעות נסיעה מהעיירה טוואנג. בכל יום יוצא ג'יפשירות מהעיירה טוואנג וכמו כן אוטובוס מקומי (צריך לבדוק, יתכנו שינויים וביטולים בהתאם למז האוויר) זהו איזור יפיפה ובו סטופה גדולה הדומה לבודהה נט שבנפאל. האיזור קסום מלא מפלים.

טאוואנג סיכום