מה קורה בהודו?

טוש

meta description

מזג האוויר בקאסול
temperature icon 22°C
שדה תעופה קרוב

קולו

תחנת רכבת קרובה

- אין -

טוש - כפר בין ההרים עם נוף מדהים!

טוש הוא כפר מעט גדול יותר משאר הכפרים בעמק פרוואטי. גם טוש הוא כפר אותנטי ומקסים עם בתים מקומיים ובלי כביש שעובר ביניהם. הכפר נפרש על שטח די גדול ונוף מדהים נשקף מכל פינה בו. אפשר למצוא מגוון גדול של גסטהאוסים, מלונות ומסעדות ברמות משתנות.
כמו שיפורט בהמשך, העונה המומלצת בטוש כוללת את עונת המונסונים, אך אין מה להתבאס, טוש הוא בהחלט מקום מושלם להנות גם מהגשם במרפסות הגסטהאוסים החמימים עם כוס צ'אי חמה מול הנוף המדהים.
גובה טוש: 2400 מ' מעל פני הים.

עונה מומלצת בטוש: העונה המומלצת ביותר לטייל בטוש היא בין החודשים אפריל עד סוף ספטמבר, בהתאם לעונה המומלצת בכל עמק פרוואטי ובכל הימאצ'ל פרדש. החודשים יוני-ספטמבר הם עונת המונסונים אך בין לבין שמשי ונעים והראות מצויינת.
איך להגיע לטוש: רוב המטיילים מגיעים לטוש מקאסול. הדרך המומלצת היא הגעה במונית מפני שאין אוטובוס ישיר מקאסול עד לטוש. בנוסף, האוטובוסים המקומיים מגיעים רק עד לגשר שממנו נדרשת עוד מעט נסיעה או הרבה הליכה ברגל.
אם לא מגיעים מקאסול אז מקום נוסף להגיע ממנו לטוש הוא הכפר שממול- פולגה. מדובר בנסיעה קצרה של כרבע שעה בין הכפרים.
חשוב לדעת ולקחת בחשבון שהדרך שמגיעה ממש עד לכפר היא דרך עפר והרבה פעמים היא משובשת או חסומה, לכן יש תקופות שתדרש מעט הליכה ברגל בשביל המגיע לכפר עצמו. זה תלוי במצב הדרך, ההליכה יכולה לנוע בין חצי שעה לחמש-עשר דקות. לכן מומלץ להתעדכן במצב הדרכים לפני שעולים לטוש ולשקול עם כמה ציוד אתם רוצים להגיע (ניתן להשאיר ציוד בסוכנויות הטיולים או בבית חב"ד בקאסול). לרוב גם יהיו הודים בצדי הדרך שיציעו לעזור עם הציוד בתשלום סמלי.
חשוב לדעת: מתחת לכפרים פולגה וטוש נמצאת העיירה בראשני שם ניתן למצוא מרפאה קטנה בעת הצורך ומבחר גדול יותר של חנויות של פירות, ירקות וכו'.

טיולים מטוש:

-טיול למפלים: אם עולים במעלה הכפר ומגיעים אל הקצה שלו וממשיכים בשביל, לאחר כחצי שעה הליכה מגיעים למפלים של טוש.
-טיול לעמק קוטלה: אם ממשיכים מהמפלים עוד כשעה וחצי של הליכה (עליה), מגיעים לעמק קוטלה-  עמק ירוק ופסטורלי בין ההרים עם מרחבי מרעה רחבים, נהר שוצף ומעט אוכלוסיה מקומית שגרה שם. ניתן למצוא מעט אוהלים וחדרי עץ לישון בהם.  

להזמנות בטוש

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.

לאן להמשיך מכאן?

לפניך מפה של האזור, אפשר לעבור בין מקומות בלחיצה פשוטה על הסמן במפה.
נעץ – היכן אתה נמצא כרגע.
ירוק – אם תרצה להמשיך למקומות בשביל החומוס.
כתום – אם תרצה להמשיך למקומות מחוץ לשביל.

טוש – כפר קסום בין הרים ירוקים ופסגות מושלגות בעמק פרוואטי שבצפון הודו. כאן תמצאו את כל המידע שאתם צריכים על טוש ועל הכפרים השכנים מסביב.

קאסול היא עיירה קטנה השוכנת על גדות נהר פרוואטי שבעמק פרוואטי בצפון הודו. מקאסול יוצאים לסיבוב בין הכפרים שבעמק.

הכפר קלגה הוא כפר בעמק פרוואטי שבמדינת הימאצ'ל פרדש בצפון הודו. זהו כפר קטן, פסטורלי ושליו המשקיף על נופים מדהימים ונמצא בקרבת יער קסום.

הכפר פולגה המוכר והאהוב בעמק פרוואטי, כפר אותנטי ויפיפה בין הרים ופסגות מושלגות עם אווירה רגועה ממכרת, לצד יער קסום – הידוע בתור יער הפיות.

הכפר מלאנה המוכר והאהוב בעמק פרוואטי, כפר אותנטי ויפיפה בין הרים ופסגות מושלגות עם אווירה רגועה ממכרת.

הכפר גראן הוא כפר קטנטן בעמק פרוואטי שבמדינת הימאצ'ל פרדש בצפון הודו. הכפר ידוע באווירה קסומה ושלווה ובנופים המדהימים הנשקפים ממנו מכל פינה.

הכפר ראסול הוא נקודה אסטרטגית ושלווה למי שמעוניין לגוון מקאסול ופולגה, ולצאת משביל החומוס אבל להשאר בנופים המדהימים של עמק פרוואטי