מה קורה בהודו?

טירובאנאמאלאי – Tiruvannamalai

meta description

מזג האוויר באורוויל
temperature icon 33°C
שדה תעופה קרוב

פונדיצ'רי

תחנת רכבת קרובה

פונדיצ'רי

אז מה זה המקום הזה בכלל?

אורוויל הוא ישוב עירוני בשהוקם בשנת 1968 במדינה טאמיל נאדו בדרום הודו, לייד העיירה פונדיצ'רי. הוא הוקם במטרה להיות מרכז רוחני המאגד קהילה שיתופית ואקולוגית מכל העולם, שחיה שם בהרמוניה ולפי ערכי שלום ואחדות, ללא הבדלים, ללא פילוג וללא פוליטיקות. קהילה בה היחסים בין החברים לא יהיו מבוססים על תחרות אלא על שיתופיות והדדיות. 

אורוויל הוקמה על ידי "האם" מירה אלפנסה הצרפתייה שהייתה בת זוגו הרוחנית וממשיכת דרכו של הגורו שרי אורובינדו, ועל שמו היא נקראה. "אורוויל = עיר השחר". האשרם המרכזי של השניים נמצא בפונדיצ'רי

באורוויל מתגוררים מעל 2500 תושבים מכל העולם, הודים, אירופאים, אמריקאיים, ועוד, וכן גם מעל ל 30 ישראלים.

אורוויל נבנתה בצורה של גלקסיה, אשר במרכזה יש את המקדש הרוחני המרכזי המהווה את השמש – המטרימאנדיר. הוא נבנה בצורת עיגול גדול וזהוב וממנו יוצאות "קרניים" המחלקות את האזור לישובים השונים – ישוב חקלאות, ישוב מדיטציה, ישוב אמנים, ישוב חינוך ועוד.

למה להגיע לאורוויל?

אורוויל מושכת אליה אינספור תיירים מכל העולם שבאים לראות את "עיר השחר" האוטופית והמיוחדת ולתרגל תרגולים רוחניים שונים. תמצאו באורוויל מגוון רחב של סדנאות, אירועים, הופעות, מסיבות וחוגים, שבילים ויערות פסטורליים, בתי קפה ומפגשים מרתקים עם אנשים מכל העולם.

יש מרכז מבקרים המרכז את המידע על כל האירועים. יש אפשרויות רבות להתארח, מגסטהאוסים לתרמילאים עד למלונות ברמה גבוהה, בתי קפה ומסעדות מכל הסוגים, אך האופציה הנפוצה ביותר לאירוח היא להגיע להתנדב. יש מספר מקומות המציעים לינה בתמורה להתנדבות בת כמה שעות בתחומים שונים. זוהי הדרך העדיפה על הישראלים להתארח באורוויל, והיא החסכונית ביותר. 

המטרימאנדיר

הכדור הזהוב הענק באמצע אורוויל, מבנה שאי אפשר להתעלם ממנו, הוא מקרין לכל עבר. זהו המרכז הרוחני החשוב ביותר בעיר, ויש בתוכו מספר חדרים המיועדים להתבוננות ומדיטציה. המבנה מוקף בגינות ירוקות וכל האזור שלו נקרא "peace area".

הגעה לאורוויל

אורוויל נמצאת ליד העיירה פונדיצ'רי לכן בדרך כלל יהיה צריך להגיע לשם ומשם להמשיך בטוקטוק עד לאורוויל (עשרים דקות נסיעה)

טיסה פנימית – שדה התעופה הקרוב ביותר לאורוויל הוא בפונדיצ'רי, זהו שדה קטן עם טיסות רק מהיידרבד ולהפך. בצ'נאי (נסיעה של שלוש וחצי שעות) יש שדה תעופה גדול יותר ובינלאומי עם מגוון טיסות למספר רב של יעדים. משם ניתן לקחת רכבת או מונית לפונדיצ'רי.

רכבת – יש תחנת רכבת בפונדיצ'רי (פודוצ'רי).

אוטובוסים – אוטובוסים וסליפרים מגיעים לפונדיצ'רי.

עונה מומלצת באורוויל

אורוויל נמצאת בדרום הודו החמה במיוחד והעונה האידיאלית לבקר שם היא בחודשי החורף – נובמבר עד מרץ. בחודשים האלו שמשי ונעים בעוד שבשאר השנה חם מאוד וקשה לבלות בחוץ ולעבוד בעבודות חקלאיות (מה שיש הרבה באורוויל). מי שמאוד רוצה, יכול להגיע לאורוויל לאורך כל השנה מפני שיש שם קהילה בינלאומית שחיה שם כל הזמן, פשוט יתכן שיהיו פחות אירועים וסנדאות באוף סיזן.

כדאי לדעת

בהגעה לאורוויל יש כמה מקומות שכדאי להגיע אליהם קודם על מנת לקבל קצת סדר בעניינים – 

– Auroville guest service – משרד הפתוח בבקרים ומספק מידע למבקרים על הגסטהאוסים השונים, מחירים ורמות (ניתן לקחת טוקטוק מפונדיצ'רי ישירות לשם).

– מרכז המבקרים – ניתן לקבל בו מפה של אורוויל ומידע על האזורים השונים, החוגים והסדנאות הקרובות. 

– משרד החשבונות – בו אתם יכולים להפקיד סכום כסף ולפתוח לעצמכם חשבון אורח, ותקבלו מספר באמצעותו תוכלו לשלם בכל המקומות באורוויל. ישנם מקומות שתוכלו לשלם רק באמצעות המספר שלכם. ביום יציאתכם, אם נשאר כסף בחשבון שלכם תקבלו החזר. 

– כניסה למטרימאנדיר – ניתן להכנס למבנה המרשים רק באמצעות אישור כניסה התקף ליום אחד, אותו מקבלים במרכז המבקרים

– אורוויל פרושה על שטח לא קטן, והדרך המומלצת ביותר להתניידות בה היא באמצעות השכרת אופנוע או אופניים. את שניהם אפשר למצוא בתוך העיר.

– מעבר לחוגים, סדנאות וכו', ניתן לבקר בכל המקומות השגרתיים – בבתי הספר והגנים, במפעלים השונים וכו', רק לשים לב לא להפריע לעבודה השוטפת, ומומלץ לתאם ביקור מראש.

סדהאנה פורסט

אם מעניין אתכם להגיע לאורוויל, הגיוני ששמעתם על סדהאנה פורסט. מדובר ביער אקולוגי עם רעיון חדשני ומדהים שהוקם על ידי זוג ישראלים בשנת 2004. הזוג הגיע לאורוויל בשנה הזו, מצאו שטח גדול ושומם שאין בו כלום, במרחק כמה קילומטרים ממרכז אורוויל, והחליטו להקים בו יער מאפס ולחיות בו את חייהם. הם שתלו עשרות עצים והקימו להם שם בית, ומנהלים חיים אקולוגיים ושומרים על הסביבה, תוך שימוש בחומרים טבעיים בלבד הבאים מהטבע ויכולים לחזור אליו בקלות, בכל התחומים – אוכל, בניה, מקלחת ושירותים, חשמל (סולרי בלבד) וכו'.

היער גדל והתפתח ומאז ועד היום הוא מארח אלפי מתנדבים, סדנאות, קורסים ותלמידים שבאים ללמוד פרמקלצ'אר, חקלאות ונושאים נוספים הקשורים לאיכות הסביבה ושמירה על כדור הארץ.

ניתן להגיע ליער להתארח בלבד ולהנות מהאווירה, או להתנדב ולעזור בעבודה היום-יומית, או להגיע לאחד הקורסים או הסדנאות. כדאי לקחת בחשבון שהלינה ביער היא בבתים מבקבוק בתנאים בסיסיים ביותר, מומלץ להצטייד בתכשיר נגד יתושים!

בנוסף, כאמור היער נמצא מעט מרוחק ממרכז אורוויל, אז כדאי להתנייד לשם באופניים או בטוסטוס.

מדי שישי יוצא אוטובוס ממרכז אורוויל ועושה סיור מאורגן בסדהאנה פורסט, מומלץ להתעדכן על השעה מראש במרכז המבקרים.

NEW COLORS

עוד מקום בניהול חצי ישראלי המציע התנדבות. זהו מרכז ילדים בשעות אחר הצהריים שהוקם על ידי ישראלית שמתוגררת באוורויל יחד עם בעלה ההודי. הם מזמינים מי שרוצה להגיע ולבלות עם הילדים, להקדיש להם תשומת לב ואהבה, לשחק איתם, לעזור עם שיעורי הבית ועוד.

ללהזמנות בקודייקאנל

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.

לאן להמשיך מכאן?

בשביל החומוס

מחוץ לשביל החומוס