מה קורה בהודו?

לדאק

מדובר בעמק מדברי בגובה של 3500 מטר מעל פני הים לפחות. מה שיוצר שילוב של הרים מדבריים בגווני צהוב וחום, עם פסגות לבנות ומושלגות, נהרות צלולים תכולים זורמים בהם ושדות גידול ירוקים.

דברים שחשוב לדעת:

– האוכלוסיה בלדאק היא בודהיסטית טיבטית מפני שמדובר באזור שהיה שייך לטיבט (שבבעלות סין כרגע). הטיבטיים הם אנשים נעימים במיוחד ומסבירי פנים, התרבות וההיסטוריה מורגשות בכל מקום ומאוד מעניין לשוטט ולחוות את התרבות ברחובות, במקדשים, בבתים ועוד. 
– עיר הבירה היא לה.
– העונה לטייל בלדאק היא אוגוטס – ספטמבר. בשאר השנה הכל מתמלא בשלג והדרכים נחסמות.
– גם בלדאק כמו בקשמיר נדרש כרטיס סים שונה משאר המדינות בהודו.

דרכי הגעה:

בלה יש שדה תעופה. ניתן להגיע בטיסה מדלהי או מסרינגר (קשמיר).
בנוסף ניתן להגיע בנסיעה ממנאלי. מדובר בדרך הררית העוברת בין פסגות, פאסים, צוקים וגבהים שונים (לשקול לקחת כדורי גובה) אך היא סלולה ונוחה לנסיעה ברובה המוחלט. הנסיעה לוקחת בערך 12 שעות כולל עצירות להתרעננות.
ניתן לעשות את הנסיעה במונית מאורגנת. אם בוחרים באופציה הזו אז מומלץ לפצל את הנסיעה ליומיים ולישון באחד הכפרים בדרך. כך ניתן יהיה לצפות בכל הנסיעה המרהיבה בשעות היום ולמזער סכנות של עייפות הנהג או נהיגה בחושך.
יש גם אוטובוסים מקומיים שיוצאים ממנאלי בשעות מוקדמות בבוקר ומגיעים בשעות הערב ללה. 
*חבל לדאק מאופיין בתיירות רבה מכל העולם ומכל רחבי הודו, תיירים מטיילים בדרכים שונות והאוכלוסיה המקומית רגילה לכך. בעקבות כך הרבה תרמילאים בוחרים לעשות את הדרך ממנאלי ללדאק בטרמפים. הדרך עלולה לקחת יותר זמן אך מדובר בחוויה שונה ובלתי נשכחת. כמובן שחשוב להיות אחראיים וזמינים ולהמשיך לעדכן ולהתעדכן, ולא לעשות זאת לבד. 
דרך נוספת היא נסיעה מקשמיר, גם כאן ניתן לסגור מונית שתעשה את הנסיעה או לנסוע באוטובוסים מקומיים. 
 
 

המלצות:

-לה: עיר הבירה של לדאק שונה לחלוטין מרוב ערי הבירה בהודו. לה היא עיר נעימה ופסטורלית, בעלת מאפייני בניה טיבטיים מדבריים יפהפיים ומעניינים. מומלץ פשוט להקדיש כמה ימים כדי לשוטט ולחוות את העיר. 
בעיר יש מדרחוב מרכזי יפה עם המון חנויות, מסעדות ובתי קפה. יש שוק מקומי בעל סחורה טיבטית אותנטית. מסעדות ובתי קפה מודרניים מפוזרים ברחבי העיר, וגם יש המון בתי תה קטנים צנועים ואותנטיים בתוך מבני אבן עתיקים הכוללים מרפסות המשקיפות על העיר היפה על רקע ההרים המרהיבים.
– בלה יש ארמון שניתן ללכת אליו leh palace
– שנטי סטופה – סטופה גדולה (מבנה תפילה בודהיסטי) על גבעה בקצה העיר שניתן לעלות אליה ברגל או בריקשה ולזכות בתצפית על העיר. (יש לקחת בחשבון שמדובר בגובה רב מעל פני הים והעליה עלולה לקחת יותר זמן מהרגיל).
סיבוב מנזרים מסביב ללה – יש מספר רב של מנזרים, מקדשים וארמונות מסוגים שונים בסביבה המקיפה את לה במרחק נסיעה קצר מהעיר. ניתן לקחת סיור מאורגן מאחת הסוכנויות בעיר או לעשות זאת באופן עצמאי באמצעות ניווט פשוט במפות. 
יש לציין שבלדאק הרבה מטיילים מתניידים באופן עצמאי עם אופנועים מושכרים או בטרמפים. חשוב לעשות זאת באופן אחראי ומחושב!!
– במרחק נסיעה קצר מלה יש את הפאס (מעבר בין הרים) הסלול הגבוה בעולם – גובה של 5600 מטר. אטרקציה נפוצה היא לעלות אליו ברכב ולרדת את הירידה הארוכה ברכיבה על אופניים. מדובר בגובה רב, לכן יש לעשות זאת רק לאחר הסתגלות לגובה הנמוך יותר, ולשקול לקחת כדורי גובה. 
– טיול לעמק נוברה: עמק נוברה הוא עמק יפיפה בלדאק, מדובר באזור מדברי בתולי לחלוטין עם מספר מועט של כפרים קטנים עם בתים טיבטיים צנועים. הכפרים המרכזיים בעמק הם – דיסקיט, הונדר וטורטוק. דיסקיט והונדר הם שני כפרים קרובים אחד לשני. ליד הונדר יש דיונות חול כסופות וניתן לעשות טיולי גמלים. טורטוק הוא כפר רחוק יותר ומבודד, פסטורלי ומדהים ביופיו. בטורטוק ניתן למצוא מרחבים גדולים של שדות גידול באמצע הנוף המדברי הצחיח, עצי פרי, גסטהאוסים נעימים, מסעדות טובות ואווירה נעימה ורגועה באמצע המדבר. מומלץ לבלות בטורטוק לפחות שני לילות להנות מהכפר והשקט המדברי. לצד טורטוק זורם נהר גדול המתפצל לכל מני פלגים קטנים עם חול בגדותיהם הנותנים תחושה של חוף ים שנעים לרבוץ בו ולטבול במים.
– אגם פנגונג ואגם צו מורירי – מדובר בשני אגמים כחולים גדולים הנמצאים כל אחד מהם במרחק של כמה שעות נסיעה מלה ומספר שעות נסיעה אחד מהשני גם כן. ניתן לסוע לשני האגמים בנפרד או לשלב אותם עם נסיעות טיול שונות בלדאק. 
האגמים מרהיבים ביופים, בצבעי כחול עמוק המשתנה לגוונים שונים בשעות השקיעה והזריחה.
חשוב לדעת שניתן לישון באגמים. אגם פנגונג הוא יותר מתוייר ולכן יש אופציות יותר סבירות ללינה הנעות מחדרים בנויים ללינה באוהלים (הכוללים מיטה ושירוקלחת). באגם צו מורירי הלינה היא רק באוהלים האלה ואין חדרים ברמה גבוה.
 
כל הטיולים בלדאק ליעדים השונים (חוץ מהסיבוב מנזרים) מצריכים נסיעה ארוכה של כמה שעות, לכן מומלץ לתכנן מראש ולוודא שיש מספיק ימים לחוות לטייל ולהנות מהכפרים והנוף. הנסיעות מדהימות ביופין וברובן המוחלט מדובר בכבישים סלולים ונוחים.

כתבות נוספות

כללי

חבילות אירוח בהודו

אנו נקח אתכם למקומות מיוחדים מחוץ לשביל המטיילים, להכיר תרבויות שונות סגנון חיים אחר, לטעום מאכלים מסורתיים ולהנות מהודו האותנטית טיול מאורגן מכל יעד מוכר

קרא עוד »
כללי

מילון מונחים למטייל בהודו

מילון מונחים למטייל בהודו, למטיילים בהודו זמן רב, יש שפה משלהם, לפעמים היא לא ברורה כשמוסיפים כל מיני מילים, רק למי שמטייל בהודו, ריכזנו עבורכם

קרא עוד »