מה קורה בהודו?

מאדיה פראדש

meta description

מזג האוויר בדרמסאלה
temperature icon 22°C
שדה תעופה קרוב

-

תחנת רכבת קרובה

-

מאדיה פראדש הינה מדינה במרכז הודו מכונה "מדינת הלב" של הודו

שם: מאדהיה פראדש
אזור: מדינה במרכז הודו, נחשבת "למדינת הלב" של הודו. היא המדינה השביעית בגודלה בהודו. מדיה פראדש גובלת במדינת רג'סטא,ן גוג'ראט ממערב, אוטר פראדש מצפון, מהרשטרה מדרום וצ'טיסגהאר ממזרח.
עיר בירה: בהופל. הידועה כעיר האגמים על שם האגמים הנמצאים המרכזה.
כמות תושבים: 72,597,565
שפה: הודית
דת:
עונה: ספטמבר עד מרץ, רוב שמורות הטבע נפתחות במהלך אוקטובר- נובמבר.
מונסונים: יולי עד ספטמבר- המונסונים מקלים על החום
איך להגיע ומאיפה: ניתן להגיע באוטובוס או ברכבת מערים קרובות כמו- ורנאסי, ניו דלהי מומבאי. לערים הקטנות שבתוך מדהיה פראדש צריך להחליף אוטובוסים מקומיים או רכבות. בתוך הכפרים יש תחבורת אוטובוסים ומוניות.
סוגי תיירות: מדהיה פראדש הינה מדינה ללא הרבה תיירות, מגיעים אליה בעיקר תיירים המחפשים נופים וראשוניות, אך תמצאו בה תיירים מכל הסוגים.

יעדים לטיול במאדיה פרדש

  • בהופל- בירתה של מאדהיה פראדש, כוללת מבנים שונים השייכים לאסלאם, להינדו ולבודהיזם. מרכזה של העיר, "העיר העתיקה" מבורכת במבנים היסטוריים שונים ושוק מקומי.
  • אגמי בהופל- תואר העיר הוא "עיר האגמים", באגמים תוכלו למצוא ספורט ימי ודייג.
  • בהראט בהוון- מוזיאון בעיר בהופל, מוזיאון לאומנות הודית, פיסול והופעות אומנותיות למיניהן.
  • מערות בהימבטקה- אתר מורשת עולמית במרחק 35 ק"מ מבהופל ובו ציורי מערות מרשימים המהווים עדות להתיישבות אדם פרהיסטורי בהודו.
  • מקדש בהוג'פור- ממוקם בין בהופל למערות בהימבטקה. מקדש האל שיווה שבנייתו במאה ה-11 מעולם לא הסתיימה.
  • קג'ורהו- עיירה שהיא גם אזור מקדשים. זוהי עירית כפר הלבנה אשר הפכה לאתר מורשת עולמי.
  • סנצ'י- כפר קטן, במרחק כ-50 ק"מ מבהופל, בו תמצאו מקדשים, סטופות, מנזרים שונים וכן עמודים עתיקים אשר נבנו במאה ה-3 לפני הספירה.
  • פארק לאומי קאנה- נמצא 160 ק"מ מג'בלפור, אחד מן הפרקים הגדולים במדינת מדיה פראדש ובהודו בכלל. אומרים שפארק זה שימש השראה לספרו המפורסם של רודיארד קיפלינג- "ספר הג'ונגל"! ניתן לסייר ברחבי הפארק באמצעות ג'יפים או על גבי פילים, איתם ניתן להגיע אל מעמקי היער.
  • אורצ'ה- כפר קטן, כ-17 ק"מ מג'האנסי, ובו מבנים קסומים, גדולים ומפוארים.

מאדיה פראדש סיכום

מדיה פראדש- מדינה של מבני עתיקים המוקפים בג'ונגלים ונופים עוצרי נשימה. מדיה פראדש מהווה חלק בלתי נפרד מהבנת התרבות ההודית. היא כוללת אתרים מפורסמים מצד אחד, אך אינה מוכרת מאוד לתיירים מצד שני. ובכל זאת, אם תחליטו לבקר בה, תמצאו עשרות מבנים ארכיטקטורים מעניינים ועתיקים, ג'ונגלים עוצמתיים וחוויות של פעם בחיים.