מה קורה בהודו?

מאונט אבו

meta description

מזג האוויר במאונט אבו
temperature icon 33°C
שדה תעופה קרוב

אודייפור (שלוש וחצי שעות נסיעה)

תחנת רכבת קרובה

ABU ROAD (שעה נסיעה)

מאונט אבו היא הילסטיישן ברג'אסטן ולמעשה היא נמצאת ממש בדרום המדינה המדברית, בדיוק בגבול עם גוג'ראט ולכן הנוף והאקלים בה שונים מאלה המוכרים ברחבי רג'אסטן. היא גבוהה יותר, ממוקמת על גבעה בין גבעות ירוקות ואגמים, ומזג האוויר בה טרופי, לח וקריר יותר משאר רג'אסטן.

מאונט אבו שימשה בעבר כיעד נופש קיצי של המהרג'ות של רג'אסטן שבנו שם ארמונות וטירות נופש, וברחו מהשרב הכבד של הקיץ הרג'אסטני. כיום, היא ידועה בתור היותה עיירת נופש לתיירים הודים, ובעיקר לזוגות המגיעים לירח דבש.

מאונט אבו מלאה באטרקציות, יש בה אגמים עם סירות וגלגלי מים, שמורות טבע עם טבע מרהיב מסביב, מלאות בבעלי חיים מגוונים ונדירים, מקדשים ג'יינים עתיקים ומיוחדים, והיא מוקפת במקורות מים ונחלים. לכן היא יעד פופולרי ביותר בקרב תיירים הודים שאוהבים לנפוש ובניגוד לישראלים בשביל החומוס שרגילים להתכלס, התיירים ההודיים רגילים לטייל ברמה גבוהה ולכן הרמה במאונט אבו מותאמת לכך, היא אינה מקום של תרמילאים והלינה שם יקרה יחסית משאר המקומות ברג'אסטן והמקומות התיירותיים בהודו. המקומות הזולים יהיו ברמה ירודה יותר (מים חמים בהוט באקט ושירותים מחוץ לחדר למשל).

איך להגיע למאונט אבו

התחבורה ברג'אסטן פשוטה ונוחה ביותר ולכן קל מאוד להגיע למאונט אבו.

תחנת הרכבת הקרובה ביותר היא ABU ROAD והיא ממוקמת כשעה נסיעה מהעיירה, נסיעה פשוטה במונית, בטוקטוק או בלוקאל (אוטובוס מקומי).

אוטובוסים ולוקאלים מגיעים למאונט אבו מיעדים רבים ברג'אסטן.

מרחקים:

3 וחצי שעות נסיעה מאודייפור – זהו גם שדה התעופה הקרוב ביותר.

5 שעות מג'ודפור

8 שעות מפושקר

9 שעות מג'ייפור

עונה מומלצת לטיול במאונט אבו

בשל היותה גבוהה וטרופית יותר משאר היעדים ברג'אסטן, העונה האידיאלית ביותר לטיול במאונט אבו היא לאחר החורף, ממרץ ועד הקיץ, ומסוף הקיץ עד תחילת החורף- אזור נובמבר, שמתישהו שם הימים יתחילו להיות אפרוריים.

העונה במאונט אבו יכולה להגרר עד לחודשים יותר חמים מאשר שאר ר'אסטן מפני שמזג האוויר שם קריר ולח יותר, בשיא הקיץ הטמפרטורות יגיעו ל-30+ מעלות אך לרוב לא לשרב קיצוני, וכנראה שתמצאו שם תיירים לאורך כל הקיץ.

מה לעשות במאונט אבו?

מאונט אבו מלאה באטרקציות!

אגם נאקי: האטרקציה המרכזית בעיירה. זהו אגם קדוש שיש כמה גרסאות למקור היווצרותו, שכולן מתקשרות לציפורניים (nakh=ציפורניים) אחת מהן היא שהוא נוצר כאשר האלים ההודים גירדו את ההרים מסביב עם ציפורניהם. גרסא נוספת היא שמלך קדום הורה שמי שיצליח לחפור אגם בציפורניו בלבד יזכה בידה של ביתו, והיה יורש אמיץ שביצע את המשימה בגבורה וחפר את האגם בציפורניו. סביב האגם יש טיילת עם דוכני אוכל, מסעדות ופינות ישיבה פסטורליות המזמינה לשיטוט רגוע. באגם ניתן לעשות שיט בסירות פדלים, אטרקציה חביבה במיוחד על ההודים.

שמורת הטבע של מאונט אבו: סביב מאונט אבו יש שמורת טבע מרשימה עם טבע מיוחד ביותר ומינים רבים של צמחיה, בעלי חיים וציפורים, אגמים ועוד, והרבה מסלולי טיול. כניסה לשמורה עולה 300 רופי. יש בה גם מספר תצפיות.

Sunset Point: תצפית לשקיעה מדברית מרהיבה בצבעים עזים מעל ההרים. התצפית ממוקמת בשמורת הטבע, כ 2 ק"מ ממרכז העיירה. ניתן ללכת ברגל או לקחת מונית או טוקטוק.

גורו שיקאהר: הנקודה הגבוהה ביותר ברג'אסטן, הנמצאת בגובה של 1722 מטר. זוהי פסגה ברכס הארבלי ולכן היא משקיפה על הרים המתנשאים מחולות המדבר ומספקת תצפית פנורמית מדהימה. התצפית נמצאת במרחק של 15 ק"מ ממאונט אבו שניתן לעשות בקלות בטוקטוק.

האנימון פוינט: תצפית פנורמית מדהימה ביופיה הממוקמת על צוק המשקיף למרחקים. התצפית נמצאת כשני ק"מ מהאגם, ניתן ללכת ברגל כמובן או לקחת טוקטוק של כמה דקות. בשתי הדרכים נדרש טיפוס קצר עד לתצפית עצמה. 

סלע הקרפדה (toad rock): סלע מעל אגם נאקי הנראה כמו קרפדה העומדת לקפוץ לאגם

מקדשי דלווארה: מתחם המקדשים ג'יינים עתיקים ומרהיבים ביופיים העשויים מאבן שיש לבנה ומעוטרים מבפנים בעיטורים וגילופים יפיפיים שמהווים את גולת הכותרת המייחדת את המקום. המקדשים משקפים את הארכיטקטוקה הייחודית האופיינית לדת הג'יינית שמקורה באזורים האלו של רג'אסטן וגוג'רת. באתר יש חמישה מקדשים שנבנו מתישהו בין המאות ה 11 ל 13, המוקדשים כל אחד מהם לשליט ג'ייני קדום. הם מהווים מוקד עליה לרגל חשוב ביותר עבור הג'יינים. 

המקדשים נמצאים כ 2 וחצי ק"מ מהעיירה, ויש ג'יפ שירות הלוקח לשם ב 10 רופי, או שניתן לנסוע בטוקטוק. הכניסה למקדשים היא על בסיס תרומה. יש לקחת בחשבון שהכניסה היא בלבוש צנוע בלבד, עבור נשים וגברים כאחד, ואסור להכניסה מצלמות ופלאפונים (יש שמירת חפצים במקום).

המוזיאון הממשלתי: מוזיאון המציג אוסף של פריטים היסטוריים שבטיים המאפיינים את האזור ומציגים את ההיסטוריה שלוץ

BRAHMA KUMARIS: אשרם וקהילה רוחנית המתמקדת ביוגה, מדיטציה ולימוד רוחני ומעוניינים להפיץ את התורה שלהם ברחבי העולם הדוגלת בערכי שלום וקבלת האחר. ניתן להגיע לבקר באולם האורחים באשרם ולהשתתף בריטריטים וסמינרים שלהם.

טיול מאורגן בטבע מסביב לעיירה: ניתן לגשת לאחת הסוכנויות בעיר או דרך הגסטהאוסים ולברר על מסלולי הטיול השונים ומה הם כוללים. המסלולים עוברים בין שדות ירוקים וסלעים עצומים בצורות משונות, רואים המון מני בעלי חיים ועופות, מקורות מים ועוד, וגולת הכותרת היא לראות את האוכלוסיה המקומית וצורת החיים שלהם ללא חשמל ומים זורמים. הם חיים בבתי בוץ בין הסלעים ופשוט משתלבים בטבע, ולא להפך. אם יוצאים לטיול של יותר מיום אחד אז אפילו זוכים באירוח אותנטי מקומי ומיוחד. זוהי חוויה מיוחדת במינה.

להזמנות במאונט אבו

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.

בשביל החומוס

מחוץ לשביל החומוס