מה קורה בהודו?

מקלוד גאנג'

meta description

מזג האוויר בדרמסאלה
temperature icon 9°C
שדה תעופה קרוב

גאגל (שעה נסיעה)

תחנת רכבת קרובה

פתנקוט (שלוש שעות נסיעה)

מקלוד גאנג' – מושבה טיבטית בלב ההרים.

בלב אזור דרמסאלה, חבויה בין ההרים עיירה קטנה ויוצאת דופן. מקלוד גאנג' המכונה על ידי רבים טיבט הקטנה של הודו. השם הזה מגיע לה בזכות ולא בחסד, לא רק בגלל שפע המקדשים הבודהיסטים באזור והנזירים הטיבטים שחיים בה, אלא בעיקר מכיוון שהעיירה היא משכנו הרשמי של הדלאי לאמה, המנהיג הטיבטי הגולה וזוכה פרס נובל לשלום. אם תמיד חלמת לטייל בטיבט, לא כדאי לך לפספס את הכפר הזה. האזור שופע תרבות טיבטית, רחובות קטנים ותלולים, מנזרים מקסימים ושפע של נוף יפיפה של רכסי ההימלאיה המשתלבים בצורה מושלמת.
מקלוד הוא כפר יותר סואן וגדול הנמצא במרחק הליכה או נסיעה קצרה מדרמקוט ובאגסו לכן רוב התיירים בוחרים לישון בדרמקוט ובאגסו ולהגיע לחוות את מקלוד במהלך היום.

גובה:

2080 מ' מעל פני הים.

 

עונה מומלצת:

העונה המומלצת לטיול במקלוד גאנג' היא בהתאם לעונה המומלצת בשאר אזור דרמסאלה – בחודשים אפריל – ספטמבר (מיוני-ספטמבר זו עונת המונסונים).

 

איך להגיע?

גם מקלוד ממוקמת בלב ההרים ולכן ניתן להגיע אליה רק במונית מדרמסאלה. הרבה מטיילים גם מגיעים למקלוד מהכפרים מסביב – דרמקוט ובאגסו, בהליכה רגלית קלילה או בנסיעה קצרה.

 

 

מרכז בודהיסטי טיבטי חשוב

מקלוד גאנג' הוא מקום ביתו של הדלאי לאמה – הדמות החשובה ביותר בתרבות הבודהיסטית הטיבטית, ואפשר למצוא שלל מקדשים ומנזרים יפהפיים. שווה לעבור ביניהם ולסובב­ את מעגלי התפילה לתיקון מהיר של הקארמה.

Tsuglagkhang complex Dalai Lama temple – הוא אתר העלייה לרגל החשוב ביותר באזור, הוא מהווה את אחד ממנזרי הבודהיזם הטיבטי הגדולים בעולם, והוא גם מקום משכנו של הדלאי לאמה. בתיאום מראש, ניתן אפילו להגיע להרצאה שלו ולהצטרף למפגש מדיטציה. מומלץ לבקר בשעות הבוקר המוקדמות ופשוט להצטרף למדיטציה היומית והשירה עם הנזירים. המנזר עצום ממדים ויש בו מספר מקדשים וסטופות של בודהה, פסל של הדלאי לאמה, ספריה, מוזיאון ובית קפה וכל זה מול נוף עוצר נשימה הנשקף ממנו.

המוזיאון הטיבטי בעיירה, הנמצא בקרבת המתחם הגדול, מציע שלל פריטים מהתרבות הטיבטית – מציורים וכלי חרס ועד לכתבי יד ותיעודים חשובים על המאבק הטיבטי לעצמאות מסין, שלא צלח ומאז הוגלה הדלאי לאמה להודו וקיבל מקלט במקלוד גאנג'. מבנה המוזיאון משקף את הסגנון האדריכלי הטיבטי הקלאסי שמוסיף לקסם של האזור.

 

ומה עוד כדאי לעשות במקלוד גאנג'?

מי שמעוניין בחוויה רוחנית אינטנסיבית, יכול להשתתף בסדנת ויפאסנה במרכז ויפאסנה הנמצא בכפר – Dhamma Sikhara Vipassana Himachel Meditation Center – המושך אליו תיירים רבים מכל הודו ומכל העולם.

בכפר יש שפע של מרכזי ספא, טיפולים ותמרוקים טיבטיים מסורתיים ומשובחים, בנוסף לשוק ההומה ולחנויות עם הסחורה האותנטית המיוחדת שלא ניתן למצוא בהרבה מקומות אחרים בהודו. בשנים האחרונות בנו במקלוד גאנג' רכבל חדיש שבמחיר נוח וביעילות יוריד אתכם עד לדרמסאלה וחזרה. אטרקציה מומלצת ביותר.

להזמנות במקלוד גאנג'

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.

לאן להמשיך מכאן?

לפניך מפה של האזור, אפשר לעבור בין מקומות בלחיצה פשוטה על הסמן במפה.
נעץ – היכן אתה נמצא כרגע.
ירוק – אם תרצה להמשיך למקומות בשביל החומוס.
כתום – אם תרצה להמשיך למקומות מחוץ לשביל.