מה קורה בהודו?

נחיתה רכה בדלהי – 15 טיפים זהב איך לא ליפול

meta description

נחיתה רכה בדלהי - איך לא ליפול

חשוב לדעת, אם אתם הולכים לנחות בדלהי בפעם הראשונה בחייכם, יש כאלה שרואים את זה ורוצים לנצל את רגעי השוק הראשונים שלכם. לרוב זה מסתכם בסנדוויץ' שעולה 1000 רופי במקום 100, אבל לפעמים זה יכול להיגמר בעקיצה בסכומים גדולים הרבה יותר ואף במכירת חבילות נסיעות יקרות להחריד ביעדים מרוחקים ולא ידידותיים.

אז איך אפשר למנוע את זה?

1. קודם כל והכי חשוב – המיין בזאר לא סגור אף פעם! אין דבר כזה. אם אומרים לכם את זה ומתחיחלים להתכווח, פשוט תתרחקו ותלכו למקום אחר. מומלץ לשמור מראש את המספר של בית חבד דלהי שנמצא במיין בזאר (איתם ניתן לדבר רק עד עשר בלילה). +97258-495-3770

2. מומלץ להתחבר למישהו שהיה אתכם בטיסה, אם היו כאלה. יותר קל לרמות מישהו שנמצא לבד. 

3. יש אינטרנט בשדה התעופה בדלהי! חפשו את עמדת האינפורמיישן (מסומנת ב i) באולם איסוף הכבודה. תבקשו שם להתחבר לאינטרנט ויתנו לכם שם משתמש וססמא. ניתן לתכנן את הנסיעה, להתקשר בעצמכם למלון או לסוכן או למי שצריך באמצעות האינטרנט.

4.  אל תתנו לאף אחד להתקשר בשמכם למלון, לחבד, לסוכן, או לאנשהו במיין בזאר. תופעה נפוצה ביותר היא שהם עושים כאילו הם מתקשרים למלון אבל בעצם הם מתקשרים לחברים שלהם שזורמים עם הסיפור שלהם. 

5. להזמין מונית מעמדת המוניות הרשמית של שדה התעופה – PRE-PAID TAXI. שם תצטרכו לשלם מראש, תקבלו קבלה ויקחו אתכם למונית שלכם שתיקח אתכם ליעד שלכם. התחנה ממוקמת ביציאה מהשדה, צריך לחצות את הכביש. המונית המסחריות השחורות. מונית למיין בזאר תעלה בסביבות 500 רופי (תמונות בגלריה למטה).
*כנראה שהמחיר הוא עבור נסיעה ללא מזגן, אם אתם רוצים מזגן אז יתכן שיבקשו תוספת (משהו כמו 100 רופי), זה מקובל בהודו ואין מה להתווכח. 
6. ניתן גם למצוא מוניות יקרות יותר, גדולות וממוזגות, הן המוניות הלבנות. מונית כזו למיין בזאר תעלה בסביבות 800 רופי. את המוניות האלה ניתן להזמין מתחנת ה PRE-PAID.
7. שימוש באפליקציית המוניות: UBER/OLA. יש עמדה מסודרת האפליקציות הללו, שהן שימושיות ביותר לנסיעות בדלהי.  אם יוצאים מהשדה, חוצים את הכביש והולכים ימינה עד הסוף. זוהי דרך משתלמת, נוחה ובטוחה, והנסיעות יהיו יותר זולות מאשר מחירי מונית ה PRE-PAID.
* בשביל להפעיל את האפליקציה בפעם הראשונה נדרש קוד אימות, לכן כדאי לעשות את זה מראש ולא להתחיל להתעסק בזה בשדה התעופה.
8. נסיעה במטרו – יש מטרו היוצא מהשדה. הוא נמצא ביציאה משדה התעופה, צריך ללכת ולחצות את הכביש, בקרבת עמדת ה UBER. המטרו בדלהי מפותח ביותר, מרווח, נקי ומאוורר. יש קרונות המיועדים לנשים בלבד. זוהי האופציה הזולה ביותר ליציאה משדה התעופה.
9. סים אלקטרוני- e-sim. זהו פתרון נוח ביותר עבור מי שרוצה ראש שקט ואינטרנט מייד עם הנחיתה. ניתן לרכוש חבילות רק לכמה ימים ואז לאחר מכן לקנות סים מקומי, או לרכוש חבילות שיספיקו לכל הטיול. כדאי לקחת בחשבון שיש אזורים בהרים שבהם ה e-sim לא עובד כל כך טוב (מצד שני, גם הסים המקומי).
10. רכישת סים מקומי בשדה התעופה – ניתן לקנות סים מקומי בקלות (זה יהיה יקר בכ 10 שקלים מלקנות אותו בעיר). החברה המומלצת היא חברת airtel. דברים שחשוב לדעת – קנית סים בהודו היא תהליך יחסית ארוך, צריך בשביל זה הויזה והדרכון ותמונת פספורט (שיכולים לצלם אותה במקום). בסוף, צריך להתקשר למספר של החברה כדי להפעיל את הסים ורק אז יש גלישת נתונים, לכן, אל תלכו מהדוכן לפני שאתם מוודאים שאתם מצליחים להפעיל את הכרטיס. בנוסף, אם אתם ממשיכים ללדאק או לקשמיר, אין לכם מה לקנות סים בדלהי מפני שבמדינות האלה נדרש סים שונה שאפשר לקנות רק שם.
11. ניתן להזמין שירות נחיתה רכה בהודו. לפנות לאחד הסוכנים בדלהי או לאחד מנהגי המוניות, ניתן למצוא באתר שלנו, ולתאם עם נהג שיגיע לאסוף אתכם, יחכה עם שלט ותסעו בבטחה. בנוסף, ניתן לבקש מהסוכן לשלוח עם הנהיגה פריטה של 100 דולר בשער משתלם יותר מהשערים בשדה התעופה.
12. החלפה או משיכת כסף – באופן כללי הרבה יותר משתלם להחליף כסף אצל סוכנים מחוץ לשדה. השער הטוב ביותר (נכון לאוגוסט 23) הוא 83 רופי לדולר. אם רוצים למשוך כסף בכספומט, חפשו את ה SBI הכחול, בו אין עמלה מקומית (תמונה של SBI בגלריה למטה).
13. מי שרוצה לבלות כמה ימים בדלהי, יש המון מה לעשות בעיר! מוזמנים להכנס לעמוד שלנו – דלהי, לקבל את כל המידע על דלהי, על כל האטרקציות ומה שווה לראות ולעשות בדלהי.
14. יש אנשים שמעדיפים להמשיך מדלהי בטיסה פנימית, מכל מני סיבות. חשוב לקחת 3-4 שעות בין הטיסות ליתר בטחון. הטיסות הפנימיות ממשיכות מטרמינל אחר.
15. אם יש לכם אינטרנט בנחיתה, מה שמומלץ ביותר, אתם תמיד יכולים לפנות למספר שלנו בכל שעה בוואצאפ: +972-52-570-3363
או לבית חבד (עד עשר בלילה, מספר למעלה).

תמונות נוספות מהשדה תעופה

כתבות נוספות

חדשות

נוחתים בדלהי? שלא יעבדו עליכם

בכדי להמנע ממקרים כאלו, אנחנו ממליצים להצטרף לקבוצת ה WhatsApp: להצטרפות לקבוצת "נחיתה רכה בדלהי" ב WhatsApp שימו לב טוב טוב, בעיקר כאלו שנוחתים בפעם

קרא עוד »
חדשות

נוכלים בהודו

נוחתים בדלהי? שלא יעבדו עליכם כך תמנעו ממקרה לא נעים בנחיתה, כבר למעלה מ 20 שנה שהשיטה הזאת עובדת להם, אם תקראו את הכתבה הזו

קרא עוד »