מה קורה בהודו?

עמק ארו

meta description

מזג האוויר בקשמיר
temperature icon -6°C
שדה תעופה קרוב

סרינגר

תחנת רכבת קרובה

סרינגר

עמק ארו עמק במדינת קשמיר - נוף חלומי

עמק ארו הוא ללא ספק בין המקומות היפים ביותר שתוכלו להגיע אליהם, עם טבע פשוט ואינסופי. הכל ירוק, נהרות צלולים זורמים בין ההרים, סוסים דוהרים במרחבים, פסגות מושלגות והכל בוהק בשמש. 

ארו עצמו הוא כפר קטנטן המורכב משני רחובות בלבד עם מעט גסטהאוסים צנועים ומעט מאוד מסעדות ומכולות. אך באווירה השקטה עם הטבע העוצמתי הזה מסביב, לא מרגישים שחסר כלום.

ארו נמצאת במחוז אננטנג בקשמיר, אננטנג היא העיר הקרובה ביותר לארו והיא נמצאת כ- 50 ק"מ מחוץ לארו. חוץ מאננטנג יש עיירה יותר קטנה בשם פאלגם הנמצאת כעשר דקות נסיעה מארו. בפאלגם אפשר למצוא חנויות ושוק מקומי קטן, כספומט ותחנת אוטובוסים שכל אלה הם דברים שלא נמצאים בארו. בארו אפשר למצוא דברים בסיסיים כמו כלי רחצה, חומרי גלם פשוטים, ירקות וכו'.

הטבע מסביב כל כך מזמין ומפתה שאפשר פשוט לבלות שעות וימים שלמים בשיטוט ביערות ובגבעות הירוקות לאורך הנהר.

מי שבכל זאת התעייף משיטוטים ללא מטרה, יוכל לצאת לאחד מהטרקים הרבים שיש בארו, ניתן לקבל מידע והדרכה בכל הגסטהאוסים בכפר.

הגעה לארו

ארו נמצאת במרחק של שעתיים – שלוש נסיעה מסרינגר, תלוי איך נוסעים. הדרך הפשוטה ביותר להגיע לארו היא כמובן במונית מאורגנת, אך ניתן להגיע לארו גם בתחבורה ציבורית מקומית – אוטובוסים ומוניות שירות. בכל מקרה צריך להגיע לפאלגם ומשם לקחת מונית של רבע שעה עד לכפר עצמו שאוטובוסים לא נכנסים אליו.

בסרינגר יש תחנת אוטובוסים מרכזית ליד השוק, אין אוטובוס ישיר משם לפאלגם, אלא תצטרכו להחליף באמצע. מדובר במעבר פשוט ביותר.

מזג האוויר בארו

עמק ארו גבוה יחסית, כך שלעומת סרינגר נעים בו יותר בקיץ ואפילו עלול להיות קריר בחודשי המונסונים. העונה בו ארוכה ונוחה ביותר, בהתאם לעונה של קשמיר – מאפריל עד אוקטובר, ירוק ושמשי, כאשר בחודשי המונסונים (יוני-ספטמבר) יהיו גשמים אך בהחלט פחות מאזורים אחרים בצפון הודו. 

טרקים בארו

 – גרין פוינט/גרין טופ – הגרין טופ היא גבעה בגובה 3450 מ' המשקיפה על עמק ארו המדהים. הטיפוס והירידה הן באותה הדרך. הטיפוס אינו פשוט ולוקח כשלוש- ארבע שעות לכיוון, אך הנוף שווה את זה בהחלט. אנו ממליצים לצאת לטרק עם מדריך שתוכלו בקלות למצוא בכל גסטהאוס בכפר, מפני שהשביל אינו מסומן היטב ולא ברור לאורך כל הדרך.

– טיפוס לקרחון – טרק של 3 ימים המגיע לקרחון מרהיב. ביום הראשון עולים לבייס קאמפ, ביום השני עולים לקרחון וחוזרים לישון בבייס קאמפ, וביום השלישי חוזרים לארו. צאו עם מדריך באופן מאורגן מאחד הגסטהאוסים, הוא ידאג לכם לכל מה שצריך, אוכל, ציוד וכו'. הביאו בגדים חמים.

טרק האגמים בקשמיר

טרק האגמים המפורסם של קשמיר הוא מסלול טיול באזור מדהים ומלא אגמים בין הכפרים סונמארק לנראננג, שהם כפרים יפיפיים ופסטורליים בפני עצמם. השטח מלא באגמים וניתן לעצב מסלול בהתאם למספר הימים שאתם רוצים לטייל ומספר האגמים שאתם מעוניינים לראות בדרך.

*קחו בחשבון שהמסלול הקצר ביותר שמתחיל בסונמארג ונגמר בנראננג או להפך, לוקח שישה ימים, בהם תעברו ב- 7-8 אגמים יפיפיים. אם תרצו טרק קצר יותר כנראה שתצטרכו לעשות הלוך חזור.

הרוב המוחלט של המטיילים יוצאים לטרק דרך סוכנות מאורגנת שתשלח אתכם עם כל מה שצריך- מדריך, פורטרים או בהמות שסוחבות את הציוד, אוהלים, אוכל, מים, פרמיטים. קיימת גם אופציה לצאת לטרק באופן עצמאי ללא מדריך, אך מי שעושה זאת חייב לגשת למשרד ההגירה להוציא פרמיט – אישור כניסה לשמורה. צריך לשכור ציוד קמפינג, גזיה אוכל וכו'. במשרד ההגירה יש חנות עם כל הציוד שאפשר לקנות או לשכור. 

אל תצאו לטרק לפני שאתם מוודאים שיש לכם כל מה שצריך, וחשוב מאוד גם ביגוד חם וציוד נגד גשם.

לאורך הטרק אין כפרים לישון בהם או להצטייד.

להזמנות בעמק ארו

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.

לאן להמשיך מכאן?

בשביל החומוס

מחוץ לשביל החומוס