מה קורה בהודו?

עמק קינור

meta description

מזג האוויר בקינור
temperature icon 22°C
שדה תעופה קרוב

קולו

תחנת רכבת קרובה

- אין -

עמק קינור - עמק בלב רכס ההימלאיה בצפון הודו

קינור נמצא בקרבת עמק ספיטי והרבה בוחרים לשלב את הטיול בעמקים. למרות קרבתו לעמק ספיטי הגבוה, עמק קינור הוא נמוך יותר ולכן הנופים בו הם ירוקים, רחבים ויפיפיים, וזו הסיבה העיקרית שהוא מושך אליו מטיילים רבים.

בקינור נוסעים בין כפרים קטנים ואותנטיים הנמצאים בין הגבעות וההרים הירוקים, הנוף המדהים נשקף מכל פינה. בנוסף, יש מסלולי הליכה רבים בג'ונגלים, אגמים נחלים ומפלים, מקדשים ועוד. 

בעקבות קרבתו לעמק ספיטי הטיבטי, אך גם למנאלי ושימלה, תוכלו לראות בקינור שילוב יפה של הינדואיזם ובודהיזם. המקומיים ידועים בחביבות שלהם. טיול בעמק קינור הוא בהחלט הזדמנות לחופש ושלווה באוויר ההימלאיה המיוחד.

עיר בירה: רקונג פיו. עיירה הנחשבת לעיר הבירה בעמק קינור. ברקונג פיו ניתן להוציא פרמיט הנדרש לצורך מעבר מקינור לספיטי.

דת: הינדואיזם ובודהיזם טיבטי

עונה מומלצת בעמק קינור: בחודשים אפריל – אוקטובר. יש לקחת בחשבון שבעונת המונסונים, יוני-ספטמבר יתכנו גשמים שיכולים לשנות תכניות, אך בין לבין שמשי ונעים והראות מצוינת.

איך להגיע לקינור: הדרך הנפוצה ביותר לטיול בקינור היא ממנאלי. יש שתי אופציות – או בטיול מאורגן עם ג'יפ שיקח כמה ימים וניתן לסגור בקלות דרך הסוכנויות במנאלי, באופן הזה נהג הג'יפ לרשותכם כל הזמן ויכול לקחת אתכם ולעצור איפה שתרצו. האופציה השניה היא לעשות את הטיול בלוקאלים – אוטובוסים מקומיים וטרמפים, זוהי אופציה יותר מורכבת ופחות נוחה, אבל הרבה יותר זולה ויכולה לזמן חוויות יוצאות דופן ומפגשים עם המקומיים. הדרך הנוחה ביותר להגיע לקינור בלוקלים ממנאלי היא להתחיל בכפר ג'יבהי הקסום (כ-3 שעות ממנאלי, נמצא בגבול של קינור), אין אליו אוטובוס ישיר – צריך לקחת לוקל לכפר באנג'אר (3 שעות ממנאלי) ומשם חצי שעה נסיעה לג'יבהי.

אם אתם לא רוצים לצאת ממנאלי, יש אופציה לצאת גם מקאסול. גם משם לשכור ג'יפ שיקח אתכם לטיול של כמה ימים או לקחת מונית או אוטובוסים לג'יבהי ולהתחיל את המסע משם.

אם אתם רוצים להגיע משימלה, זו גם אופציה. משימלה יש אוטובוסים ישירים לרקונג פיו, ולעוד מספר כפרים בעמק קינור.

התניידות בעמק קינור: גם כאן, תלוי איך בחרתם לטייל. אם בחרתם באופציה של הג'יפ אז הכל יותר פשוט, הג'יפ אתכם לאורך כל הזמן ויקח אתכם לאן שתרצו. לרוב, מי שבוחר לטייל בלוקלים מתנייד גם בטרמפים, אל תחששו, זוהי תופעה נפוצה ומוכרת בהודו גם על ידי הישראלים וגם על ידי המקומיים והודים יאספו אתכם בשמחה והתעניינות.

כפרים וטיולים בקינור:

ג'יבהי – ג'יבהי בעצם נמצא בדרך ממנאלי לקינור, וזהו כפר קטן ומדהים ביופיו, הבנוי  מול נוף מתפרש ירוק עד, ובתוך ג'ונגל עם צמחיה טרופית שופעת ומסלולי הליכה קסומים. בג'יבהי ניתן למצוא מקומות לינה רבים מכל הסוגים- גסטהאוסים, הום סטיי, אוהלים, בונגלואים ועוד. כמו גם בתי קפה ומסעדות מערביות ומקומיות. ג'יבהי, שעוד לא נטמע חזק בשביל החומוס, הפך להיות נקודת תיירות נפוצה בעיר לתיירות מקומית, והוא באמת פנינה אמיתית. יש מסלולים המובילים לנחל, למפלים ובריכות מסביב לכפר. וגם מסלולי טיול יותר רציניים.

-ג'אלורי פאס – פאס (אוכף בין שני הרים) רכוב בקרבת ג'יבהי, ממנו נשקף נוף מרהיב ואפשר לצאת ממנו למסלולי הליכה שונים. מסלול אחד וקליל של שעה יקח אתכם לאגם טרופי, מסלול אחר יקח אתכם למבצר גדול המשקיף על העמק ועל ההרים הרחוקים. על המסלולים השונים תוכלו להגיע ולשאול במקום את האוכלוסיה המקומית שישמחו לעזור.

– מקדש שרינגה רישי –מקדש בקרבת ג'יבהי עם נוף מדהים. ניתן גם ללכת אליו ברגל בדרך יפה בתוך היערות.

– רקונג פיו – בירת עמק קינור, מדובר בעיירה גדולה ומודרנית יחסית לאזור, יש שם קליטה ואינטרנט (מה שאין ברוב עמק קינור), סוכנויות נסיעות, כספומט ועוד. משם ניתן לעבור לעמק ספיטי. המעבר הזה מצריך פרמיט. את הפרמיט ניתן להוציא ברקונג פיו.

– הכפר סארהאן – כפר פסטורלי בעמק קינור. הכפר מדהים ביופיו, שוכן על רכס ירוק ומשקיף על נהר גדול. בכפר יש מקדש מפורסם – בהימאקאלי המוקדש לאלה קאלי. בנוסף, יש בכפר תצפית ציפורים. בהימאצ'ל פראדש יש מינים רבים של ציפורים הנדירות בשאר העולם, והרבה נשרים ועופות דורסים.

– הכפר קאלפה – כפר עתיק מעל רקונג פיו. כפר שקט וקסום בתוך הנוף המרהיב

– עמק סאנגלה, רקשם וצ'יטקול –עמק סאנגלה הוא עמק קטן יחסית המתפצל מקינור, ובו יש עוד כפרים פסטורליים למרגלות ההרים בלב הנוף המדהים. 

– אגם צ'אנדרה טאל – אחת האטרקציות הפופולריות כאשר מטיילים בעמקים ספיטי וקינור. מדובר באגם מדהים ביופיו! הנמצא בגובה 4300 מ' מעל פני הים, עם מים מתוקים בלב רכס הרי ההימלאיה. האגם נמצא בגבול העמקים קינור וספיטי.

להזמנות בקינור

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.

בשביל החומוס

מחוץ לשביל החומוס