מה קורה בהודו?

פאטנה

meta description

מזג האוויר בדרמסאלה
temperature icon 22°C
שדה תעופה קרוב

-

תחנת רכבת קרובה

-

עיר הבירה של ביהר יעד לטיול מחוץ לשביל החומוס

שם: פאטנה
איזור: פטנה הינה עיר הבירה של מדינת ביהר שבצפון מזרח הודו. ביהר גובלת מצפון בנפאל, בדרום בג'הרקאנד, במערב באוטר פרדש ובמזרח במערב בנגל. על שמדינת ביהר הינה המדינה ה-12 בגודלה בהודו, הינה המדינה הצפופה ביותר על מעל ל-103 מליון תושבים.
עיר בירה באיזור: פנטה
כמות תושבים: פאטנה הינה אחת הערים העתיקות בהתיישבות רצופה. אוכלוסיית העיר מונה 1.9 מיליון.
שפה: אורדו, אנגיקה, בהוג'פור, הינדי, מאגאהי ומאיטהילי
דת: ברובה הינדואיזם ואחוזים קטנים של אסלאם ונצרות
עונה: מרץ- יולי ובנוסף נובמבר – דצמבר.
מונסונים: ספטמבר עד יוני אך התיירות ממשיכה במדינה, מזג הוויר נשאר מזמין.
איך להגיע ומאיפה: העיר פטנה ממוקמת במרחק של כ-1000 ק"מ מבירת הודו, דלהי. וכ-560 ק"מ מקולקטה. במדינת ביהר פועלים שלושה שדות תעופה. בנוסף על כך הגנגס שחוצה את המדינה מהווה נתיב תחבורה.
המדינה מהווה תחנת דרכים מרכזית לחוצים את הודו ממזרח למערב, וכן לרוצים לחצות ולהגיע לנפל רגלית.
סוגי תיירות: במדינת ביהר שבצפון מזרח הודו ישנן תיירים רבים, במיוחד תיירים אשר מתכוונים לחצות ולעבור לנפל בצורה רגלית.חציית הגבול מתבצעת דרך עיר הבירה פטנה.

יעדים לטיול בפאטנה

גן החיות – Sanjay Gandhi Jaivik Udyan
מקדש – Mahavir Mandir
נהר – Mahatma Gandhi Setu
פארק – Buddha Smriti
מוזיאון ביהר

פטנה סיכום

פטנה, בירתה של מדינת ביהר, הינה אחת הערים המיושבות ברציפות בצורה עתיקה ביותר בעולם. פטנה המודרנית ממוקמת ממש על הגדה המערבית של נהר הגנגס הגדל. מה שהופך את העיר לקדושה לדת הבודהיסטית ואף להינדואיזם ולסיקיזם. פטנה מהווה כיום מוקד מסחרי, חינוכי ורפואי של מדינת ביהר כולה והינה תחנת דרכים מרכזית לחוצים את הודו ממזרח למרב ולעוברים רגלית את גבול נפאל. מה שהופך אותה רבות לתחנת מעבר. אך אם תבחרו להשאר בה, לגלות אותה, תמצאו שפטנה הינה עיר מעניינת מאוד ויש לה הרבה מה להציע למתייל המצוי. פטנה ישנם שדות אורז רבים וקסומים ביופיים (מכאן הגיע 'אורז פטנה'). מכיוון שהעיר קדושה תכלו לבקר במקדשיה הרבים ולחוות את אשר קדוש לבודהיזם, הינדואיזם וסיקיזם כאחד.