מה קורה בהודו?

פונדצ'רי

meta description

מזג האוויר במומבאי
temperature icon 30°C
שדה תעופה קרוב

מומבאי

תחנת רכבת קרובה

מומבאי

פונדיצ'רי, או פודוצ'רי (מאז שנת 2006), היא עיר גדולה במדינת טאמיל נאדו בדרום הודו שהייתה שייכת בעבר לשלטון הצרפתי, וזה ניכר בה בכך שעדיין יש בה אזור צרפתי.

פונדיצ'רי היא טריטוריית איחוד של מה שהיה בעבר "הודו הצרפתית", והיא היוותה את עיר הבירה שלה.

למרות היותה עיר הודית גדולה, מדובר במקום רגוע ושליו, עיירת חוף רדומה עם אזורים נעימים לשוטטות. אין בה הרבה מה לעשות, מצד אחד יש את אזור החוף ובו טיילת נעימה להתוסבבות, ומצד שני יש את האזור הצרפתי בו יש מדרחוב עם חנויות בוטיק מעניינות. בנוסף לכך בפודוצ'רי נמצא האשרם של הגורואים שרי אורובינדו ו"האם" מירה אלפאסה, מקימי אורוויל שנמצאת בקרבת פודוצ'רי. 

אלו האטרקציות המרכזיות בעיר, לכן רוב מי שמגיע לעיר, מגיע במסגרת ביקורו באורוויל– ישוב עירוני שהוקם במטרה להיות מרכז רוחני המאגד קהילה שיתופית ואקולוגית בה חברים אנשים מכל העולם.

אורוויל הוא ישוב עירוני בשהוקם בשנת 1968 במדינה טאמיל נאדו בדרום הודו, לייד העיירה פונדיצ'רי. הוא הוקם במטרה להיות מרכז רוחני המאגד קהילה שיתופית ואקולוגית מכל העולם, שחיה שם בהרמוניה ולפי ערכי שלום ואחדות, ללא הבדלים, ללא פילוג וללא פוליטיקות. קהילה בה היחסים בין החברים לא יהיו מבוססים על תחרות אלא על שיתופיות והדדיות. 

הגעה לפונדיצ'רי

ניתן להגיע לפודוצ'רי בכל הדרכים

טיסה פנימית – שדה התעופה הקרוב ביותר לאורוויל הוא בפונדיצ'רי, זהו שדה קטן עם טיסות רק מהיידרבד ולהפך. בצ'נאי (נסיעה של שלוש וחצי שעות) יש שדה תעופה גדול יותר ובינלאומי עם מגוון טיסות למספר רב של יעדים. משם ניתן לקחת רכבת או מונית לפונדיצ'רי.

רכבת – יש תחנת רכבת בפונדיצ'רי

אוטובוסים – אוטובוסים וסליפרים מגיעים לפונדיצ'רי.

עונה מומלצת בפונדיצ'רי

פודוצ'רי נמצאת בדרום הודו החמה לכן העונה האידאלית ביותר להגיע אליה היא בחודשי החורף – נובמבר עד מרץ. בשאר השנה חם ולח מאוד ומיוני עד ספטמבר גם יש מונסונים כבדים.

להזמנות בפונדיצ'רי

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.

לאן להמשיך מכאן?

בשביל החומוס

מחוץ לשביל החומוס