מה קורה בהודו?

קודייקאנל

meta description

מזג האוויר במומבאי
temperature icon 29°C
שדה תעופה קרוב

מדוראי

תחנת רכבת קרובה

פלאני

קודאיקנאל היא עיירה הררית באזור יפיפה ברכס הרים בדרום הודו במדינת טאמיל נאדו (על הגבול עם קראלה). הישראלים אוהבים להתרכז בואטקנאל, הידועה גם כואטה – כפר קטן הנמצא על צלע הר "מעל העננים", כרבע שעה נסיעה מקודיאנאל, וידוע באווירה הרגועה, במסלולי הטיול ובנופים המדהימים הנשקפים מכל פינה.

קודאיקנאל היא עיירה יותר גדולה עם הרבה תיירות מקומית, גסטהאוסים, מסעדות ואטרקציות, ומי שרוצה לברוח מהישראלידה אבל להנות מהנוף המדהים, זה המקום בשבילו.

הגעה לקודייקנאל

– טיסה פנימית: שדה התעופה הקרוב ביותר לקודאי נמצא במדוראי (נסיעה של כארבע שעות שניתן לעשות במונית או בלוקאל). מגיעות אליו טיסות ממומבאי, בנגלור, וצ'נאי. 

– אוטובוסים: הדרך הנוחה ביותר היא להגיע מבנגלור או צ'נאי משם יש אוטובוסי לילה. חוץ מזה יש לוקלים למדוראי (4-5 שעות נסיעה), קואמבטור (עיר גדולה בטמיל נאדו הנמצאת כ5 שעות נסיעה). משם יהיו יותר סליפרים ואטובוסים לשאר היעדים.

עונה מומלצת בקודייקנאל

לעומת שאר יעדי דרום הודו, העונה האידיאלית ביותר לביקור בקודאיקנאל הגבוהה וההררית היא באביב כאשר מתחמם אחרי החורף ולפני עונת המונסון, כלומר, בחודשים אפריל-יוני. אך למרות זאת, מטיילים רבים מגיעים לשם בחודשי החורף במסגרת הטיול ביעדי דרום הודו. בחודשים האלו שמשי, הראות מצויינת, הנוף מדהים והשקיעות והזריחות מרהיבות, אך רק כדאי לקחת בחשבון שבשל גובהה של קודאיקנאל לעומת שאר היעדים בדרום הודו יתכן ויהיה קר בלילות! 

מה לעשות בקודייקנאל?

♦ האגם של קודאיקנאל: אגם מלאכותי, גדול ופסטורלי שלא ניתן לפספס. אפשר להגיע להסתובב סביב האגם ברגוע או באמצעות השכרת אופניים, או לשוט בסירות פדאלים (האטרקציה האהובה על ההודים).

  Coaker’s rock: טיילת סלולה האורכת כקילומטר וחצי ומספקת תצפית על נוף ירוק רחב ומדהים.

  Bear shola falls: מפלים הנמצאים כשני קילומטר מקודאיקנאל. ניתן להגיע בהליכה קלה או בטוקטוק.

  Dolphin’s nose: נקודת תצפית מרהיבה הנמצאת בקרבת ואטאקנאל אך ניתן להגיע אליה בהליכה של כשעה מקודאיקנאל. זהו סלע המזכיר בצורתו צורת אף של דולפין וממוקם על קצה צוק. הנוף משם עוצר נשימה.

Bryant park: פארק מלאכותי מלא בגינות ופרחים צבעוניים. יש שבילי הליכה, ניתן גם להשכיר אופניים.

  Pillar rocks: זהו אתר אליו ניתן להגיע במסלול הליכה יפיפה האורך כשבעה קילומטרים, ובסופו מגיעים לשלושה סלעים ענקיים בגובה של 120 קילומטר על רקע הנוף הירוק והעננים. 

 הליכה/נסיעה לואטקנאל: ואטה, הקיבוץ הישראלי באזור, עם נוף מדהים מכל פינה, תצפיות מדהימות ושקיעות וזריחות זוהרות בהחלט שווה ביקור. מדובר בנסיעה של כרבע שעה או בהליכה של כשעה.  

לינה בקודייקאנל

KARUNA FARMחדרים+919489661245
HOTEL JC GRANDחדרים+917373737369
MAY FLOWERחדרים+914542242778
R.J INNחדרים+914542246277
CONCORSחדרים+919003116521

להזמנות בקודייקאנל

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.

לאן להמשיך מכאן?

בשביל החומוס

מחוץ לשביל החומוס