מה קורה בהודו?

ראג'סטן

meta description

מזג האוויר ברג'אסטן
temperature icon 28°C
שדה תעופה קרוב

ג'איפור

תחנת רכבת קרובה

ג'איפור

ראג'סטן - מדינת המלכים של הודו

ראג'סטן המיוחדת והמדברית היא בהחלט אחת מהמדינות המעניינות ביותר בהודו, עם אווירה קסומה ושובה שתגרום לכם להרגיש כאילו חזרתם אחורה בזמן ונכנסתם לאיזו אגדה, או לסרט אלאדין 

 

ראג'סטן ממוקמת מערבית לדלהי, והיא המדינה הגדולה ביותר בשטחה בהודו. אמנם היא כמעט כולה מדבר, אבל לא מדבר כמו שאנחנו מכירים מישראל, בראג'סטן תוכלו למצוא באמצע המדבר צמחיה עבותה המכסה גבעות רבות, אגמים ונווי מדבר מרעננים. משמעות השם ראג'סטן היא מדינת המלכים בשל ההיסטוריה רוויית האירועים של האזור במהלכה שלטו אימפריות ומלכים רבים.

ראג'סטן היא באמת מקום מיוחד שלא כדאי לפספס אם אתם מטיילים בהודו בעונה המתאימה, במיוחד למי שמחפש לחוות את הודו האותנטית והאמיתית מקרוב אבל לא רוצה להתרחק משביל החומוס. זוהי הזדמנות מצויינת לחוות ולהכיר את התרבות, המקדשים, המבצרים (ויש הרבה), האוכל, ועל הדרך להנות מאטרקציות ונופים מדבריים מיוחדים. בזכות כל אלה, ראג'סטן היא יעד פופולרי ומתוייר ביותר בהודו, ואהוב על מטיילים מכל העולם ועל הישראלים במיוחד. 

המראה והלבוש של הראג'סטנים הוא ייחודי ושונה בהודו, הגברים חובשים טורבן, לבושים בגלימות ובעלי שפמים מפוארים, זהו סימן ההיכר של הראג'סטנים. מדי שנה מתקיים בפושקר פסטיבל גמלים בו כל אחד יכול ואפילו מוזמן להשתתף בתחרויות כגון ליפוף טורבן וגידול שפמים. הנשים לבושות בגלימות בצבעים בוהקים במיוחד ובעלות תכשיטים רבים. בנוסף, הראג'סטנים ניחנים לרוב בעיניים בהירות.

מומלץ להקדיש לראג'סטן תקופה לא קצרה של לפחות שבועיים כדי לטייל בערים המעניינות שבה, שלכל אחת מהן אופי משלה וצבע משלה, תרתי משמע. כנראה ששמעם על פושקר, שהיא בין היעדים "הישראליים" ביותר בהודו, חלק מרכזי ביותר משביל החומוס, יש שם בית חב"ד, את הקניות הכי טובות בהודו ובערך כל מאכל ישראלי שתוכלו להעלות על הדעת. אז אם אתם מתגעגעים, זה המקום בשבילכם. חוץ מפושקר יש כמובן את ג'איפור הבירה, אודאיפור, ג'ודפור, ג'איסלמר, בונדי ועוד, שהן ערים הודיות מרתקות וצבעוניות, אנחנו כאן לספר לכם על הכל. 

עיר הבירה: ג'איפור 

דת: ברובה המוחלט הינדואיזם, יש אחוזים נמוכים של סיקיזם וג'ייניזם

סוגי תיירות: ראג'סטן היא בהחלט אחת המדינות המתויירות ביותר בהודו לא רק על ידי ישראלים, ותוכלו למצוא שם תיירים מכל העולם ומכל רחבי הודו.

עונה מומלצת בראג'סטן

ראג'סטן היא ברובה המוחלט מדבר והמזג אוויר שם מאוד מדברי בהתאמה- חם בלילות וקר בערבים, ובחודשי החורף צפויים משקעים. לכן העונה האידיאלית ביותר היא חודשי האביב והסתיו – מרץ – אפריל (ממאי כבר נהיה ממש חם), וספטמבר – נובמבר. בחודשי הקיץ מתחמם מאוד ומזג האוויר נהיה בלתי נסבל, בחורף כנראה שיהיה נעים ביום אך צפויים גשמים וערפל.

הגעה לראג'סטן

בעקבות מיקומה במרכז הודו, הקרוב לדלהי, ובעקבות העובדה שמדובר בתוואי מדברי ומישורי יחסית, ראג'סטן היא בין היעדים שקל ביותר להגיע ולהתנייד בהם בהודו. היא מדינה ענקית עם ערים גדולות בתוכה ולכן כמעט בכולן יש שדות תעופה ותחנות רכבת, וכמובן שאוטובוסים וסליפרים.

– ג'איפור – עיר הבירה, יש שדה תעופה בינ"ל ותחנת רכבת. מרחק של 5 שעות נסיעה בלבד מדלהי, כמובן שמגיעים גם אוטובוסים.

– אודאיפור – יש שדה תעופה, תחנת רכבת ואוטובוסים.

– פושקר – יש תחנת רכבת באג'מר (20 דק' מפושקר) ולפושקר עצמה מגיעים אוטובוסים וסליפרים רבים.

– ג'ודפור – יש שדה תעופה, תחנת רכבת ואוטובוסים.

– בונדי – יש רכבת וסליפרים.

להזמנות בראג'סטן

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.