מה קורה בהודו?

שימלה

meta description

מזג האוויר בשימלה
temperature icon 19°C
שדה תעופה קרוב

שימלה

תחנת רכבת קרובה

קלקה (40 דק' נסיעה)

שימלה עיר הבירה של מדינת ההימלאיה

שימלה היא עיירה יפיפיה המשתרעת על גבעה גבוהה בלב רכס ההימלאיה ולכן הנוף ממנה מרהיב. בעבר שימשה כעיירת נופש לקצינים בריטים מצבא בריטניה ששלט בהודו, מה שגרם לפיתוחה וטיפוחה והפך אותה לעיירה נקייה ומודרנית. כיום היא עיר בירתה של מדינת הימאצ'ל פרדש בצפון הודו שאהובה במיוחד על מטיילים רבים וישראלים, ואפשר למצוא בשימלה מסעדות מערביות, קולנוע, חנויות מודרניות ומלונות טובים. 

גובה: 2276 מ' מעל פני הים.

עונה מומלצת: העונה המומלצת לטיול בשימלה היא בהתאם לעונה המומלצת בהימאצ'ל פרדש, בחודשים אפריל – ספטמבר. שאר השנה הם חודשי החורף וקר מאוד בשימלה הגבוהה. מיוני מתחילה עונת המונסונים אך בין הגשמים שמשי ונעים ביותר. 

 איך להגיע ומאיפה: שימלה נחשבת לאחת הערים המפותחות באזור ולכן התחבורה אליה נוחה ואפשר להגיע אליה מיעדים רבים.

כדאי לדעת שבתוך שימלה אין תחבורה, ההתניידות בתוכה היא באופן רגלי. בעקבות העובדה שהיא בנויה על הר לעתים יש עליות וירידות, אם אתם סוחבים הרבה ציוד תוכלו בקלות למצוא פורטרים שיוכלו לעזור לכם.  
– טיסת פנים – כמו מקומות רבים בהודו, גם בשימלה יש שדה תעופה שאפשר להגיע אליו בטיסות פנימיות מרחבי הודו. 

– רכבת – לעומת רוב היעדים בצפון הודו, בשימלה יש תחנת רכבת ולכן קל להגיע אליה באופן הזה ממקומות עם רכבת (לדוגמא דלהי, צ'אנדיגר)

– אוטובוסים וסמי סליפרים – כמובן שהדרך הנפוצה ביותר להתניידות בהודו קיימת גם פה. מגוון של אוטובוסים מקומיים ואוטובוסים לתיירים – סמי סליפרים (עם מושבים מתקפלים) מגיעים לשימלה מהרבה יעדים באזור (דרמסאלה, מנאלי, עמק פרוואטי, דלהי וכו')

מה לעשות בשימלה?

– קניות ואוכל טוב – שימלה ידועה במסעדות הטובות והמודרניות שבה, בקניונים ובחנויות ובאווירה עירונית בשילוב עם נוף פסטורלי רחב, שילוב שנדיר למצוא בהודו.

– המדרחוב – מרכז שימלה, מדובר ברחוב ללא מכוניות שמרגיש לא שייך להודו, יש שיגידו שאפילו מרגיש רחוב באירופה. במדרחוב יש חנויות רבות מכל הסוגים.

– שוק הירקות sabzi mandi

– כנסיית christ – כן, בשימלה יש כנסייה יפיפיה המעוטרת בחלונות ויטראז' מיוחדים

– הארמון הבריטי – viceregal lodge – ארמון שהבריטים בנו כאשר שלטו באזור ושימש בעבר את המשנה למלך בריטניה. כיום הארמון משמש כמכון מחקר הודי.

– מקדש ג'אקהו – jakhu temple – זהו מקדש המיוחד לאל האנומן (אל לוחם עם ראש של קוף), למקדש ניתן להגיע מהנקודה הכי גבוהה במרכז העיר, ממנה צריך להמשיך לעלות עליה מעט תלולה אך המקדש והנוף שווים את המאמץ.

להזמנות בשימלה

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.

חדרים ועוד

שירות מוניות ועזרה בנסיעותסוכן נסיעות+919418077093
VALLY FACING CHARMING ROOMSחדרים+919902000049
YMCAחדרים+911772652375
HOTEL DREAMLANDחדרים+911772653005
TRAVEL HIMDARSHANסוכן נסיעות+919816088388

לאן להמשיך מכאן?

בשביל החומוס

מחוץ לשביל החומוס