מה קורה בהודו?

פנג'אב

meta description

מזג האוויר בפנג'אב
temperature icon 35°C
שדה תעופה קרוב

צ'נדיגר

תחנת רכבת קרובה

צ'נדיגר

יעדים עיקריים

פנג'אב הינה מדינה בצפון מערב הודו יעד למטיילים!

איזור: מדינה בצפון מערב הודו. המדינה גובלת במדינות ג'אמו וקשמיר מצפון, הימאצ'ל פראדש ממזרח, הריאנה מדרום ומדרום- מזרח, רג'סטאן מדרום-מערב, פרובינציה פקיסטנית ששמה אף הוא פנג'אב ממערב.
עיר בירה: צ'אנדיגר
כמות תושבים: 24,289,296
שפה: פנג'אבי, היא השפה העשירית במספר דובריה בעולם
דת: ברובה סיקיזם, הדת הסיקית היא שילוב בין הינדואיזם לאסלאם.
עונה: דצמבר- פברואר. מאי עד יוני אלון חודשים חמים במיוחד, מעל 40 מעלות.
איך להגיע ומאיפה: אמצעי התחבורה העיקריים במדינה זו הם אוטובוסים, ריקשות ורכבות, ויש בה מסילה בינלאומית לפקיסטן.מ כל הערים בפנג'אב מחוברות ברשת של כבישים עם שני נתיבים בכל כיוון וכמעט כל הערים הגדולות מחוברות גם לרשת מסילת הברזל. בפאנג'אב ישנם שישה שדות תעופה אזרחיים, שניים מהם בינלאומיים.
רוב התיירים בפנג'אב מגיעים בדרך בין דרמסלה לדלהי, ולהיפך. ישנם אוטובוסים, לוקאלים יומיים. ניתן לשאול בסוכנויות המקומיות. רבים מהישראלים מתארגנים מהסוכנויות ביציאה בוואן.
סוגי תיירות: בפנג'אב ישנם הרבה סוגי תיירים, ישראלים רבים מגיעים לביקור של יומיים.
 

יעדים לטיול בפונג'אב:

 
  • מקדש הזהב– אמריצר, המקום הקדוש ביותר עבור בני הדת הסיקית אתר יפיפה מומלץ לביקור. המקדש מרהיב ביופיו ומצופה זהב וניצב במרכזה של בריכת ענק (אגם אמריטה).
  • טקס סגירת הגבול בין הודו לפקיסטן- אל תפספסו, ממוקם 30 ק"מ מהעיר אמריצר, בגוול וואגה. הטקס בנוי בשילוב של חיילים הודים ופקיסטנים, כאשר מהצד ההודי רוקדים החיילים את הריקוד המסורתי, וכך גם בצד השני.
  • מגדל השעון– אמריצר, מקדש המתאר את הסבל והקרבות שעברו הסיקים במלחמות לאורך השנים
  • מקדש דורגיאנה– קצת כמו חיקוי של מקדש הזהב.
  • גן הפסלים Nek Chand Rock- גן פסלים שהוא פארק ממוחזר, כל פסליו עשויים מאשפה.
 

פנג'אב סיכום

 
פאנג'אב היא בין המדינות העשירות בהודו. מדינה בעלת תרבות עשירה מלאה ומרתקת. המדינה חולקה לפני הרבה שנים, וחלקים ממנה נמצאים כיום במדינת פקיסטן. מידי ערב מתרחש טקס סגירת הגבול בין הודו לפקיסטן, בגבול וואגה (30 ק"מ מהעיר אמריצר) הטקס בנוי בשילוב של חיילים הודים ופקיסטנים, כאשר מהצד ההודי רוקדים החיילים את הריקוד המסורתי, וכך גם בצד השני. תיירים רבים מגיעים מהצד ההודי לצפות במחזה הנדיר.במדינת פנג'אב תוכלו למצוא אטרקציות מעניינות ומפתיעות, למרות שחלק גדול מהתיירים מגיעי בעיקר כדי לראות את מקדש הזהב ועוזבים אחרי יום אחד, אם תבחרו להישאר תקבלו טעימה קטנה מהודו במפגש מרתק עם עולמם של הסיקים.

להזמנות בפנג'אב

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.

לאן להמשיך מכאן?

בשביל החומוס

מחוץ לשביל החומוס