מה קורה בהודו?

אוטראקהאנד

meta description

מזג האוויר ברישיקש
temperature icon 27°C
שדה תעופה קרוב

דרהדון

תחנת רכבת קרובה

דרהדון

יעדים נבחרים

אוטרקהאנד היפה והירוקה ושופעת המים, היא מדינה בצפון הודו בתוך רכס ההימלאיה הקסום. 

אוטראקהאנד גובלת באוטר פרדש בדרום, בהימאצ'ל פרדש במערב, בטיבט מצפון ובנפאל במזרח (ואכן יש מטיילים שבוחרים לעבור קרקעית בין נפאל להודו, דרך קאסר דיווי).

באוטראקהאנד נמצאים מקורותיו של נהר הגנגס הגדול והקדוש בדת ההינדואית, ועקב כך יש ערים קדושות רבות באוטראקהאנד והמון תיירות פנים של הודים מרחבי המדינה שבאים לצפות ולרחוץ במים הקדושים ולהשתתף בטקסים במקדשים החשובים. 

אחד מהמקומות הקדושים והחשובים ביותר באוטראקהאנד, ובהודו בכלל, הוא רישיקש. זהו גם אחד מהמקומות המרכזיים ביותר בשביל החומוס והאהוב ביותר על הישראלים כבר שנים רבות. רישיקש, השוכנת ממש על שפתו של נהר הגנגס, היא בירת היוגה העולמית, יש שם אינספור סטודיוס ליוגה. אך גם מי שלא מתחבר לעולמות היוגה ימצא את עצמו במקום הקסום הזה עם הנוף הציורי, בין בתי הקפה הנעימים, לטיולים ומפלים בטבע, וסדנאות רבות. לא חסר מה לעשות.
פאן פאקט – לא רק ישראלים גילו את הקסם של רישיקש, אנשים רבים מכל העולם מגיעים לרישיקש במיוחד, והוא אפילו היה יעד אהוב במיוחד על חברי להקת הביטלס שבילו בו זמן רב במדיטציה וקיבלו השראה להרבה משיריהם. יש ברישיקש אפילו אשרם על שמם.

עוד יעד קסום ואהוב במדינת אוטראקהאנד הוא קאסר דיווי – כפר קטן ושקט ממש בתוך הטבע הקסום וההרים של ההימלאיה. בקאסר דיווי יש שלווה ממכרת שאי אפשר להסביר במילים, מול נוף ציורי ופנורמי מכל פינה, מה צריך יותר מזה?
בקאסר יש מקדש חשוב מאוד שהודים רבים עולים אליו לרגל, ומטיילים רבים בוחרים לעשות שם מדיטציה שלפי האמונה ההודית תהיה לה אנרגיה מיוחדת והשפעה רבה. 

להזמנות באוטראקהאנד

באתר ההזמנות שלנו באנגלית תוכלו להזמין דרך ה- WhatsApp מסעדות, מלונות, גסטהאוסים ומוניות עד אליכם.

גלריה