מה קורה בהודו?

צפון מזרח הודו

סיקים ו-7 אחיות

יעדים חדשים מחוץ לשביל

סיקים 7 אחיות אסאם ובקצרה

זהו אזור מאוד לא מוכר לתיירים בכלל ולמטייל הישראלי בפרט, גם לכאלו באים לבקר  בהודו מידי שנה, וגם כאלו שגרים בהודו, לכן, צוות מה קורה בהודו החליטו לצאת לאזור עם צלם וכותב תוכן מקומיים, כדי להנגיש לכם גם את אזור זה, בדיוק כמו שהנגשנו לכם את מגוון האיזורים למטייל בהודו וגם לתת לכם קצת צבע בעיניים עם סרטונים ותמונות שהיופי לא יעבור בתמונה כמו שתראו במציאות , אז הסבר קצר.

איך להגיע ממקום למקום מהזול ליקר, איזה חדרים שווים יש ופתרונות שונים למציאת נהגי מוניות ולתאם עם נהג בקלות.

7 אחיות וסיקים זה 7 מחוזות וסיקים זה האח, מחוז נוסף סך הכל 8 מחוזות שהכל אחד מהם יש לפעמים עשרות יעדי טיולים, מדריכי הטיולים וסוכני הנסיעות שעובדים איתנו, אומרים שצריך לפחות 70 ימים של טיולים ללא הפסקה כל יום נסיעות הליכות והגעה ליעד בכל יעד,  נוף עוצר נשימה אנו הגענו לאיזור כדי ללקט לכם את היעדים והטיולים שהכי רלוונטיים לכם ונעזור לכם להבין איך להגיעה ממקום למקום, מהזול ועד היקר איך אפשר להגיע בלוקל, ג׳יפ מקומי (כמו מונית שירות) מונית פרטית גדולה ג׳יפ ואף מיניבוס.

ככל שתהיו יותר אנשים, העלות של הנסיעות יכולים להיות זולים יותר.

עונה מומלצת להגיע לאיזור: אפריל עד נובמבר.

יש אומרים שהכי כדאי להגיע במונסונים ואחרי, כל המפלים עשירים במים והנוף כל כולו ירוק בגוונים שונים.

אין ספק שיש סיכון בלטייל בהודו בזמן המונסונים יכול להיות שיהיו כמה ימים עם אין ספור גשמים עם זאת זה לא מגיע קרוב לכמות בגשמים שיורדים באיזור הימצל בזמן המונסונים, בכל זאת יש לקחת בחשבון שהמונסונים זה הכי יפה אבל יכל להיות שתפלו על יום או יומיים עם גשמים ללא הפסקה.

 

מה יש לעשות באזור צפון מזרח הודו?

יש מלא מה לעשות באיזור זה אז נתחיל עם זה שבכל מחוז יש יעדים כך שיש צורך בהפרדה בין כל מקום ולכן פתחנו קבוצת וואטסאפ לכל איזור.

בשיתוף עם חברת IndiPlanner, אנו מציעים חבילות טיולים לפרטים נוספים היכנסו לאתר המלא.

הגענו בעצמנו לאזור כדי ליצור קשרים ושיתופי פעולה עם מקומיים לעזור לישראלים להגיע לכל יעד בצורה ברורה וקלה אז נסביר לכם כמה מילים על כל יעד ואיך אפשר להגיע ממקום למקום מהדרך הזולה ליקרה ומה אנחנו ממליצים מהניסיון שלנו.

אחות 1 – אסאם נקודת הפתיחה לטיול באיזור 7 אחיות 

ניתן להגיע ברכבת כ 27 שעות מדלהי או מכלכלה 10 שעות ברכבת טיסה של פחות משעתיים מדלהי תמצאו בפחות מ-100 דולר .

גוואטי שבאסאם – מחוז בהודו, אחת מ 7 אחיות, נקודת הפתיחה לכמה יעדים באיזור צפון מזרח הודו גווהאטי היא עיר יש שם נהר שחוצה את כל איזור צפון מזרח אין הרבה מה לראות מה שכן קל שם למצוא מותגים של בגדים ואוכל, קל שם עם הזמנת אוכל און ליין על ידי אפליקציות המוכרות ביותר, זומטו או סוויגי.

יש סופרים, תוכלו למצוא בתי קפה מערביים, הרבה דברים נגישים להשגה יש שם דקטלון גם חיות שאפשר לתת לו ציון 4 אבל אם אתם עם ילדים, זה אחלה מקום להעביר זמן.

אחות 2 – מגהליה 

מחוז מגהליה נמצא דרומית לאסאם, במרחק של שעתיים וחצי נסיעה ברכב שלוש אולי שלוש וחצי שעות נסיעה יקח לכם להגיע באוטובוס מקומי לעיירה שילונג.

  • שילונג זה לא היעד זו נקודת עצירה, יש שם שוק גדול, חנויות ומסעדות חדרים שווים סביב האיזור ואפילו דירות שוות במחיר של 2500-3000 רופי ללילה, עד 4 אנשים משילונג מומלץ להמשיך לאיזור צ׳רפונג׳י  שזה עוד שלוש שעות נסיעה יש כאלו שטסים עד שילונג ויש שעושים את כל הנסיעה לצ׳רפונג׳י 
  • מה יש לראות באיזור צ׳רפונג׳י ושרה שהם כפרים שממש קרובות אחת לשניה ושם יש המון חדרים והומסטייז.
  • הגבול עם בנגלדש.

בגובה ההרים מעל כל ההרים מסביב ישנו איזור שניתן לצפוי לנוף משגע, למטה יש נהר ששם עושים שייט, אבל מלמעלה ניתן לראות נוף מקצה ההר של 360 של נוף עוצר נשימה ממש בתמונה לא תצליחו להבין את היום שיש שם, משם כמה מטרים יש מפל מים שנשפך לאורך נהר סלעים ומקצה המפל ניתן לראות את בנגלדש.

  • שייט בנהר  הגבול עם בנגלדש.

שייט בנהר המפריד בין הודו, מגהליה לבין בנגלדש, נוף

שהמילה עומר נשימה קטנה, איזור די קטן לשייט אבל לאורך כל השייט שנמשך אולי 20 דקות, אפולו פחות לא תפסיקו לצלם לכל מקום, נוף מהמם פשוט כזה מהמם ושונה לחלוטין מכל נוף מהמם שתראו בהודו שווה מאוד להגיע, העלות של השייט 150 רופי לאדם מים צלולים רואים את הריצפה מסביב הרים וגוונים שונים של ירוק, שווה ומומלץ הינה קישור למיקום.

  • גשר השורשים דאבל דקר, נוף מהמם, כל הדרך יפה עם נופים מדהימים אבל בלי לבאס, זה ירידה של לפחות 3500 מדרגות, זה שווה את הדרך, יש הרבה מה לראות מעבר לגשרים משורשים, יש גם מערה, לגונה כחולה ועוד דברים לראות רק כמעט כל מקום זה מדרגות לנו יש מסלול שקל יותר לעשות עם ההגעה למקום, אנו ממליצים להיות במקום לפחות 2 לילות כדי לעשות את המסלול לכל מקום בהדרגה שווה כל מדרגה, מומלץ בחום.
  • מפלים ובריכה.

מפלים ובריכה שנמצאים בדרך  לדאבל דקר שהוא גשר שנוצר מהשורשים של העץ.

כניסה לכל אחד 30 רופי אפשר למצוא את המיקום של הבריכה:  https://t.me/c/2002435092/209

  • והארי צ׳ורה Wari chora
  • גן המערות זהו מקום שנמצא קרוב לצ׳רפונג׳י הכניסה תעלה לכם 100 רופי לבן אדם ועוד 100 למצלמה או מצלמת גרופרו יש מסלול שעושים עם 11 מקומות מהמים לראות לאורך המסלול, מסיימים את המסלול בסלע בצורת לב, חוויה מגניבה שווה להכנס מיקום על המפה:  https://t.me/c/2002435092/172

3 – ארונצ׳ל פרדש

4 – מיזורם

5 – נגרלנד

6 – מאניפור

7 – טריפורה

8 – סיקים